Trenéři a hráči po postupu

Postupové čtvrté čtvrtfinále hodnotili na tiskové konferenci trenéři Tomáš Bartošek s Petrem Czudkem a hráči Lukáš Kotas s Martinem Gniadkem.

Ohlasy z tiskové konference:

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
„My jsme měli po tři čtvrtiny horší úspěšnost střelby, ale doháněli jsme to bojovností, doskokem a dobrou obranou. Tenhle zápas považuji za jeden z nejlepších, které jsme v této sezóně odehráli, co se obrany týče. Důležité bylo, že jsme za stavu -8 nezpanikařili a koš za košem jsme stahovali náskok Opavy. V koncovce se k nám přiklonilo trochu štěstí, udělali jsme víc dobrých rozhodnutí. Kdybychom měli lepší procento střelby, tak pro nás mohla být koncovka o něco klidnější. Dnes jsme to odbojovali v obraně a na doskoku, jsme rádi, že jsme to zvládli. Myslím, že celá série byla dobrou propagací basketbalu, všechny zápasy se odehrály v krásné a férové atmosféře.“

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
„Byla to obrovsky vyrovnaná série. Tak, jak jsme se dnes trápili v útoku, tak jsme se letos trápili snad jenom doma s USK. Nepadalo nám vůbec nic, možná i proto jsme měli tolik útočných doskoků. Klíčové podle mě bylo, že jsme dokázali poměrně rychle stáhnout ztrátu 7-8 bodů, protože letos jsme často ztratili vedení a málokdy jsme se dokázali vrátit zpátky, ale dnes jsme poměrně rychle zatlačili na Opavu, vynutili si nějaké lehké ztráty a rychle jsme se dostali zpátky na dostřel jednoho koše. Možná na nás padla deka z toho, že případný 5. zápas v Opavě by byl velice těžký, ale o to důležitější je, že jsme to zvládli a sérii ukončili. Děkuji fanouškům obou týmů za vytvoření výborné atmosféry ve všech zápasech.“

Petr Czudek (trenér BK Opava):
„Gratuluji Pardubicím k dnešní výhře i k postupu do semifinále. Nám dnes nevyšel první poločas, i když jsme vedli o 2 body, tak soupeř měl 14 útočných doskoků a my 15 ztrát. To je alarmující číslo. Ukazuje touhu, bojovnost, to, co chybělo první dva zápasy. Dnes to bylo to samé. Opět jsme měli dobrý vstup do druhého poločasu, půjčili jsme si balón, vytvořili si až 8bodový náskok, ale přestali jsme hrát. Domácí dostali zápas do koncovky, kde rozhodují maličkosti. Dnes jsme nebyli k výhře tak blízko jako ve druhém utkání. Trápily nás ztráty – 23 je hrůzostrašné číslo. Soupeř nás přeskákal a také jsme zahodili 10 trestných hodů. Byla to dobrá série. V prvním zápase jsme byli v křeči, ale pak jsme se zvedli, ale když prohráváte 2-0 na zápasy, tak už se těžko dostáváte zpátky. Gratuluji Pardubicím, jak trenérům, hráčům, tak celé organizaci.“

Martin Gniadek (hráč BK Opava):
„V této sezóně jsme měli smůlu na zranění. Bylo jich opravdu mnoho a spousta z nich nebylo doléčených, to se možná trochu podepsalo na této sérii, že nám chyběly nějaké extra síly. Klíčový byl druhý zápas, který jsme zde ztratili. Ve všech zápasech byl klíčovým hráčem Lamb Autrey, který ukázal, že je jedním z nejlepších hráčů v lize. Nám výrazně chyběl Radim Klečka.“

Ohlasy: Dušan Pandula, Kamil Švrdlík, Lamb Autrey