09. 09. 2022

Těsná porážka

Těsnou porážkou o jediný koš na palubovce domácího Komárna vstoupili pardubičtí basketbalisté do základní části letošního ročníku Federálního poháru.

FEDERÁLNÍ POHÁR, SKUPINA C:

BC Komárno vs. BK KVIS Pardubice 78:76
(18:27, 22:21, 25:17, 13:11)

Stejně jako v úvodních dvou přípravných duelech, i tentokrát Bekse chyběl rehabilitující rozehrávač Petr Šafarčík, kvůli lehčímu zranění nenastoupil ani další rozehrávač Matěj Burda, jenž však na Slovensko odcestoval a v dalším průběhu víkendu by měl zasáhnout do hry.

Do úvodních 65 sekund jsme vtěsnali prvních 8 bodů zápasu (Tomáš Vyoral proměnil koš s faulem a trojku, záhy Robert Rikić přidal 2 trestné hody), v polovině 3. minuty už platil stav 1:12. Domácí se i díky dvěma trojkám a šňůře 8:0 přitáhli na 16:18, leč Josef Potoček čtyřbodovou akcí (trojka s faulem) znovu nastartoval náš úprk a Kamil Švrdlík v 13. minutě trojkoval na 21:34. "Na začátku jsme hráli tak, jak jsme chtěli: agresivně, dařilo se nám v obraně i v útoku," uvedl křídelník David Pekárek.

Vstup do druhé půle nám však vůbec nevyšel. Mezi 21. a 26. minutou jsme nastřádali pouhé 2 body a Komárno otočilo průběžný stav na 53:50, o chvíli později bylo vpředu 61:55 - během necelých 6 minut třetí čtvrtiny jsme inkasovali 21 bodů. "Postupem času jsme začali kupit chyby, domácí se začali v útoku prosazovat a náš náskok rychle stáhli, čímž se dostali zpátky do zápasu. Od té doby už to bylo nahoru dolů," řekl dále David Pekárek.

V polovině třetí čtvrtiny nám právě Peky pomohl dvěma slepenými trojkami, ale domácí se udrželi ve vedení, které 4,5 minuty před koncem činilo 5 bodů (76:71). Rychlými pěti body jsme ještě stihli srovnat, jenže na následný (a nakonec i vítězný) soupeřův koš už jsme odpovědět nedokázali, i kvůli třem míčovým ztrátám.

"Hodně byla vidět naše nesehranost, jak v útoku, tak v obraně," pokračoval ve svém hodnocení pardubický křídelník. "Byl to teprve náš třetí společný zápas. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, každopádně se musíme sehrát a zlepšit se ve všech aspektech." Jaká pozitiva by Peky vyzvedl? "Těžko hledat pozitiva po takové porážce," odpověděl bez váhání. "Tahle porážka nás všechny mrzí. Při veškerém respektu k soupeři, tohle nebyl tým, který by nás měl porazit, proto jsem z toho takový skleslý a těžko se mi hledají pozitiva, protože vím, že máme na víc!"

Naším sobotním soupeřem bude další slovenský tým BC Prievidza, utkání začne v 16 hodin.