16. 12. 2017

Stovka těsně odolala

Podruhé během čtyř dnů Beksa porazila Jindřichův Hradec, i na domácí palubovce zcela jednoznačně, a v NBL zapsala již své šesté vítězství v řadě.

KOOPERATIVA NBL, 13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice vs. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 97:78
(30:17, 25:23, 28:27, 14:11)

Body: Pandula 26, Kent 19, Martin 14, Kohout 10, Půlpán 10 (+9 as.), Potoček 6, Švrdlík 6, Welsch 4 (+5 as.), Nečas 2 (+6 as.) - Upchurch 25, Sinadinovič 15 (+5 as.), Robinson 12, Fait 8, Stegbauer 7, Zuzák 7, Novák 4

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 815

Ani dnes nenastoupil nemocný bodový lídr Dominez Burnett, ovšem ani dnes nám to nevadilo. Skóre narůstalo podobným tempem jako ve středu v Jindřichově Hradci: v první čtvrtině jsme vysázeli 30 bodů, v 16. minutě jsme jich měli na kontě již 46 (a vedli jsme o 17 bodů). "Rozhodlo to, že jsme hráli to, co jsme chtěli, a to hned od začátku. Nenechali jsme soupeři ani "čuchnout", hned jsme odskočili, a to bylo rozhodující," uvedl rozehrávač Viktor Půlpán.

Skóre bylo vyrovnané jen v úvodu utkání. Pak se do toho opřel Dušan Pandula, jenž v 8. minutě sám vedl nad Lions 12:11 (celkový stav 25:11). Soupeře jsme znovu trápili rychlými brejky, navíc - stejně jako u Vajgaru - se nám skvěle dařily trojky (do půle 6/13, hosté 1/11). "Vstoupili jsme do utkání s ohromnou chutí a energií, velmi rychle jsme získali dvouciferný náskok, díky tomu, že nám opět dobře putoval míč, na útočné polovině jsme si dokázali vyhovět," byl trenér Tomáš Bartošek spokojen s úvodní pasáží.

V polovině třetí čtvrtiny Scott Martin trojkoval na 46:29, a i když se Jindřichův Hradec minišňůrou 0:6 lehce přitáhl, na jednociferný rozdíl jsme jej nepustili. Na obou stranách vládly útoky, což platilo po tři čtvrtiny. V poslední části hry přišlo na naší straně větší množství ztrát a špatných rozhodnutí v útoku, a tak jsme podruhé v řadě se stejným soupeřem stobodovou hranici nepokořili, nicméně utkání jsme po celou dobu kontrolovali. "Ve druhém poločase už nám trošku chyběla energie, navíc hosté už neměli co ztratit a proměňovali i těžší střely, ale zápas jsme kontrolovaně dovedli k vítězství," doplnil Tomáš Bartošek.