25. 10. 2017

Stovka odolala

Šest dvouciferných střelců vedlo Beksu k bezpečnému pokoření Ostravy. Rozparáděný kapitán Radek Nečas dokonce atakoval ceněný triple-double!!!

KOOPERATIVA NBL, DOHRÁVKA 3. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 95:78
(26:15, 29:23, 25:16, 15:24)

Body: Burnett 18, Pandula 18, Kent 14, Půlpán 12, Švrdlík 12, Nečas 11, Walker 5, Potoček 3, Kohout 2 - Stojačič 17, Blagojevič 15, Shoutvin 12, Woods 10, Bohačík 8, Medvecký 8, Stanojevič 4, Klímek 4

Diváků: 960
Hráč utkání: Radek Nečas

Jen do poloviny první čtvrtiny se Ostrava udržela na dostřel. Pak jsme zvedli kotvy, od stavu 8:8 jsme velmi rychle odskočili do 17bodového vedení a výsledek už byl jen otázkou konečného rozdílu - ten byl maximálně 28bodový (82:54). "Celkově to od nás byl velmi dobrý týmový výkon: máme 6 dvouciferných střelců, 26 asistencí, myslím, že diváci se bavili," předeslal trenér Tomáš Bartošek.

Hned v úvodu stojí za zmínku, že:

... Radek Nečas málem zapsal málokdy vídaný triple-double: jeho konečná bilance zněla 11 bodů + 9 asistencí + 8 doskoků!
... Kamil Švrdlík doskočil v útoku neuvěřitelných 13 míčů (celkem 16, za necelých 21 minut!)
... Celkem jsme pod ostravským košem sebrali 25 míčů (!) a poměr bodů z druhých šancí byl 26 - 4!

Začátek jsme neodehráli koncentrovaně. Hned z prvního útoku - v 6. sekundě utkání! - pohodlně smečoval Milič Blagojevič, stále ještě v 1. minutě zůstal pod košem zcela osamocený Petr Bohačík (0:4). Od stavu 4:8 (3. minuta) jsme však zlepšili koncentraci i komunikaci a smrští protiútoků - šňůrou 15:2 - jsme dostali zápas pod kontrolu. "Snažili jsme se o co nejrychlejší přechod do útoku, protože jsme věděli, že Ostrava je v obraně přechodové fáze slabší. Od 4. minuty se nám to dařilo: pokud jsme běhali, dávali jsme jednoduché koše a náš náskok narůstal," vyzvedl Tomáš Bartošek fungující přechodovou fázi.

A když už jsme v útoku nebyli úspěšní zakončením na první pokus, přicházely další a další šance.

Díky obrovské aktivitě na útočném doskoku jsme v první půli doskočili v útoku 16 míčů, Ostrava měla ve stejné fázi jen 13 obranných doskoků!!! "Dali jsme domácím strašně moc útočných doskoků. Doskočili si poprvé, podruhé a pak už to tam dali," glosoval to expardubický, nyní ostravský pivot Petr Bohačík.

V závěru první půle se rozdíl ve skóre přiblížil k 20bodové hranici (55:36), a když hned v úvodu 3. čtvrtiny zaznamenal Dušan Pandula 7 rychlých bodů v řadě, rázem jsme byli vpředu 62:40. "Ve druhé čtvrtině jsme trošku přestali běhat, hráli jsme až moc postupných útoků a rozdíl tak nenarůstal, ale ve třetí čtvrtině jsme opět přidali na rychlosti," všiml si Tomáš Bartošek.

Diváci kvitovali mnoho efektních akcí, včetně dvou trojek nezvyklého trojkaře Radka Nečase.

Na startu poslední čtvrtiny Kamil Švrdlík posunul stav na 82:54, ovšem pak, po výraznějším prostřídání sestavy, se náš košostroj zasekl. Od stavu 85:58 se Nová huť díky šňůře 0:15 přiblížila až na 85:73!! Po time-outu kouč Levell Sanders poslal zpět na hřiště základní sestavu, záhy skórovali Radek Nečas a Dominez Burnett a koncovku už jsme plně kontrolovali.

Díky již zmíněným 25 útočným doskokům (také jsme měli o 5 ztrát méně: 16 - 21) jsme měli k dispozici 86 střeleckých pokusů z pole (hosté jen 65)!!! Trojková přestřelka se nekonala (7 - 5), ovšem dvojky jsme měli výrazně lepší (32/56 - 27/44).

Dominez Burnett: 18 bodů + 4 asistence (z pole 7/12, trestné hody 3/3)
Dušan Pandula: 18 bodů (z pole 8/14, trestné hody 1/2)
Jackson Kent: 14 bodů (z pole 6/11, trestné hody 1/1)
Viktor Půlpán: 12 bodů + 4 asistence (z pole 5/6, trestné hody 1/1)
Kamil Švrdlík: 12 bodů + 16 doskoků (z pole 5/14, trestné hody 2/3)
Radek Nečas: 11 bodů + 9 asistencí + 8 doskoků (z pole 4/8, z toho trojky 2/3, trestné hody 1/2)

Strahinja Stojačič: 17 bodů + 7 doskoků + 6 asistencí (z pole 8/14, trestné hody 1/6)
Milič Blagojevič: 15 bodů (z pole 5/12, trestné hody 3/3)
Anton Shoutvin: 12 bodů (z pole 5/7, z toho trojky 2/3)