Nejlepším možným způsobem Beksa odpověděla na předchozí nevydařený výkon z Hané. Nebezpečný Kolín zdolala přesvědčivě o 16 bodů.

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 87:71

Body: Wall 17 (+8 d.), Autrey 17 (+8 as.), Švrdlík 16 (+8 d.), Kohout 13, Škranc 13, Burnett 8 (+5 as.), Půlpán 2, Formánek 1 - Skinner 19, Bakič 14, Kerr 10 (+13 d.), Dixon 7, Hunt 6, Harčár 6, Vocetka 5, Machač 4

Hráč utkání: Ondřej Kohout
Diváků: 1186

Oba trenéři museli oželet několik stěžejních hráčů. Levell Sanders i nadále postrádá Dušana Pandulu, nehrál ani Radek Nečas, jenž byl sice po nemoci připraven zasáhnout do hry, ale nakonec to nebylo potřeba. Kolínský kouč Predrag Benáček stále nemohl využít dlouhodobě absentující duo Adam Číž-Ladislav Horák, k nimž se přidal se zraněným kotníkem Štefan Ličartovský.

Geosan, v úvodu hrající s atypickou sestavou se třemi podkošovými hráči (Kerr, Skinner, Machač), vedl pouze 45 sekund v první čtvrtině, a to nejvýše dvoubodovým rozdílem. Beksa, jejíž ofenzívu v této pasáži táhlo zejména trio Kamil Švrdlík (8 bodů), David Škranc (7) a Lamb Autrey (7), se však v závěru prvního hracího období po minišňůře 6:0 poprvé utrhla do dvouciferného vedení (22:12), které v dalším průběhu prvního poločasu ještě výrazně navýšila.

Mezi 11. a 13. minutou nastřílela 8 bodů v řadě a o chvíli později, po koši Davida Škrance, už vedla maximálním, 22bodovým rozdílem (40:18)! "Vstup do utkání se nám podařil. Hráli jsme s ohromnou energií, s chutí, s agresivitou," těšilo trenéra Tomáše Bartoška. "Byli jsme agresivní na obou polovinách hřiště, z čehož plynuly naše jednoduché body nebo otevřené střely, naopak Kolín jsme nutili k těžkým střelám, po nichž jsme se soustředili na obranný doskok."

Ještě na startu poslední minuty první půle činil rozdíl 21 bodů, jenže Bojan Bakič dvěma úspěšnými nájezdy a Jimmy Hunt šťastnou trojkou v poslední sekundě umazali z manka Geosanu 7 bodů. "Museli jsme být pořád ve střehu," glosoval dění na palubovce trenér Bartošek. "Měli jsme sice náskok, ale Kolín jakoukoliv naši chybu nebo diskomunikaci v obaně potrestal buď trojkou, nebo jednoduchým košem."

To platilo i při vstupu do druhého poločasu. Od 21. do 25. minuty JIP neskóroval, neboť minul 8 střeleckých pokusů v řadě (!), navíc ve stejném období nakumuloval 4 míčové ztráty, čehož Kolín využil ke snížení na 51:44! Úsek mezi 20. a 25. minutou byl jedinou hlušší pasáží Beksy - hosté jej ovládli poměrem 0:14!!! "Na začátku třetí čtvrtiny se nám nepodařilo najít útočný rytmus," označil Tomáš Bartošek příčinu několikaminutového výpadku. "Snažili jsme se stále agresivně bránit, ale bohužel jsme neproměňovali otevřené střely a Kolín snížil svůj odstup na 7 bodů."

Výraznější zápletka však naštěstí nepřišla.

Nejprve nastřílel 5 bodů v řadě Dominez Burnett, po něm přispěl stejným dílem i Ondřej Kohout a rychlá desetibodová šňůra rozehnala jakékoliv pochyby. "Po time-outu jsme využili naší výhody - podkošových hráčů, dali jsme několik jednoduchých košů  a utkání už jsme kontrolovali. Všichni hráči dnes zaslouží pochvalu za agresivitu a energii, s jakou zápas odehráli," doplnil Bartošek.

Hned pět hráčů Beksy nastřádalo mezi 13 a 17 body. Jobi Wall (trojky 3/4) a Lamb Autrey (trojky 3/6, trestné hody 4/4) zapsali po 17 bodech, výtečně hrající Kamil Švrdlík jich zaznamenal 16 (z pole 7/13, trestné hody 2/2) a Ondřej Kohout (celková střelba 7/9) s Davidem Škrancem (dvojky 4/4, trojky 1/3, trestné hody 2/2) přihodili 13 bodů.

Lídrem poražených byl 19bodový Lee Skinner (dvojky 8/13). Bojan Bakič nastřílel 14 bodů (střelba 4/12) a Garret Kerr ukončil duel s bilancí 10 bodů + 13 doskoků.