06. 05. 2018

Semifinále sníženo!

Na třetí pokus už to vyšlo! Po dvou domácích nezdarech Beksa zabrala, v semifinálovém duelu číslo 3 zvítězila v Opavě a snížila stav série na 1-2.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice 90:104
(15:27, 31:22, 10:28, 34:27)

Stav série: 2 - 1

Body: Klečka 23, Kouřil 13, Šiřina 12, Jurečka 11... - Kohout 26, Kent 21, Spearman 13, Pandula 12, Švrdlík 11...

Hráč utkání: Ondřej Kohout

Úvodních 17 minut jsme odehráli parádně, díky kvalitě na obou polovinách hřiště - agresivní obraně, dobrému doskoku a vyvážené hře v útoku - jsme vedli až 16bodovým rozdílem! V závěrečné tříminutovce první půle jsme sice vinou několika zbytečných ztrát míče a horší hry do soupeřovy zónové obrany ztratili dvouciferné vedení a domácí snížili na rozdíl jediného bodu, ovšem povedený vstup do druhého poločasu a konzistentní hra bez výraznějších propadů nám zajistily kontrolovanou koncovku. "Podařily se nám vstup do obou poločasů, to bylo hodně důležité," předeslal trenér Tomáš Bartošek. "Rozhodující pro zisk prvního bodu v této sérii bylo, že jsme dokázali vyhrát třetí čtvrtinu o 18 bodů," označil klíčovou pasáž Zápasu 3.

Odehráli jsme nejlepší první poločas v dosavadním průběhu série. Na začátku jsme často posílali míč pod koš na Kamila Švrdlíka, jenž zahájil zápas úvodními 6 body, konečně jsme se trefili z dálky (v první čtvrtině 3 trojky) a výsledkem byl rychle získaný dvouciferný náskok (až 10:25). "Ve druhé čtvrtině jsme se ale dopouštěli chyb v přechodové fázi a Opava dala hodně košů z protiútoků. Několikrát jednoduše skórovala, tím se vrátila do zápasu," řekl dále Tomáš Bartošek.

Ačkoliv jsme šňůrou 0:6 hned na startu druhé čtvrtiny pozvedli náš náskok na 16 bodů (17:33) a ještě v 17. minutě Brandon Spearman posouval stav na 32:45, na přestávku jsme šli s náskokem jediného koše. Slezané, v první čtvrtině netrefující z dálky (0/9), proměnili ve druhé části hry 5 tříbodových pokusů a šňůrou 14:2 se přitáhli na rozdíl jediného koše (46:47).

Ztráta slibného, bezmála 20bodového vedení s námi naštěstí nezatřásla. Co se dělo o přestávce v šatně Beksy? "Říkali jsme si, že musíme vstoupit do druhého poločasu stejně, jako jsme začali celý zápas: aktivně, vyvarovat se ztrát míče. To se nám podařilo," těšilo Tomáše Bartoška. Právě koncentrovaný vstup do druhého poločasu defintivně rozhodl o snížení stavu série.

Opavu, ze závěru první půle nadalěnou na pozitivní notu, jsme nepustili před sebe - naopak, čtyři minuty jsme jí nedovolili skórovat a Brandon Spearman (5) s Radkem Nečasem (4) zajistili naši devítibodovou šňůru, po níž jsme měli zpět dvouciferné vedení. Když pak rozehrál svůj velký part pivot Ondřej Kohout, v úseku od 26. do 30 minuty skórující 12 bodů - včetně trojky zároveň s klaksonem oznamujícím konec třetí čtvrtiny -, náš náskok se rázem vyšplhal přes 20bodovou hranici (56:77).

V závěrečné čtvrtině už jsme utkání kontrolovali: v 33. minutě byl stav 65:83, v 35. minutě 69:88,v 39. minutě 83:97... "Jsme samozřejmě moc rádi, že jsme pro sebe urvali první bod v sérii," doplnil Tomáš Bartošek. Kapitán Radek Nečas zhodnotil zápas takto: "Dnes jsme dobře začali a zaskočili domácí koncentrovaným výkonem. Dobře jsme bránili a v útoku jsme se na rozdíl od domácích zápasů trefovali z dálky. Domácí nás před poločasem téměř dorovnali, ale třetí čtvrtka se nám opět povedla a bylo rozhodnuto."

Zápas číslo 4 je na programu v pondělí 7. května od 18 hodin v Opavě.

Statistiky

Utkání mělo tři dvacetibodové střelce.

V opavském dresu odehrál další vydařený zápas rozehrávač Radim Klečka, autor 23 bodů (střelba z pole 9/15, trestné hody 2/3). Prosadili se i další rozehrávači: Radovan Kouřil zaznamenal 13 bodů (z pole 4/6, trestné hody 5/6), Jakub Šiřina 12 bodů + 6 asistencí (z pole 5/12, trestné hody 1/1). Beksu táhli Ondřej Kohout (26 bodů + 13 doskoků, dvojky 8/12, trojky 2/2, trestné hody 4/6) s Jacksonem Kentem (21 bodů, dvojky 4/6, trojky 2/4, trestné hody 7/11), mezi 11 a 13 body nastříleli ještě Dušan Pandula, Brandon Spearman a Kamil Švrdlík.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.