11. 09. 2022

Slavia pokořena

S pozitivní bilancí 2 výher a 1 porážky se Beksa vrací z Komárna, kde ve svém závěrečném utkání základní části Federálního poháru porazila pražskou Slavii přesvědčivě o 16 bodů.

FEDERÁLNÍ POHÁR, SKUPINA C:

BK KVIS Pardubice vs. Slavia Praha 89:73
(21:23, 29:10, 17:18, 22:22)

Vstup do utkání nám rozhodně nevyšel podle představ. Slavia trefila v první čtvrtině pět trojek (naše bilance zpoza tříbodového oblouku byla ve stejné pasáži 0/4), i díky nim nám za 8,5 minuty nasypala plných 23 bodů (!) a vedla až o 7 bodů (stav 16:23). Alarmujícím číslem pro naši defenzívu bylo soupeřových 7 útočných doskoků či poměr bodů z rychlých protiútoků (0 - 7). Na přelomu úvodních dvou čtvrtin jsme však výrazně zvýšili agresivitu na obou polovinách hřiště, nastříleli jsme 16 bodů v řadě a po úspěšném nájezdu Tomáše Vyorala z poloviny 14. minuty jsme rázem vedli 32:23.

Tři minuty před koncem prvního poločasu Mateo Čolak využil parádní přihrávky Roberta Rikiće přes celou šířku hřiště a naší druhou přesnou trojkou poprvé zvýraznil rozdíl ve skóre na dvouciferný, v poslední minutě pak Michal Svoboda další trojkou a Robert Rikić z pod koše posunuli průběžné skóre již na 50:33.

Na konci 24. minuty Jan Štěrba přesně trojkoval z rohu hřiště a zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (58:38), což bylo naše nejvyšší vedení. Bohužel jsme se opět nevyvarovali značného herního propadu v poslední čtvrtině 69:60, což po smeči Pavla Pumprly vyústilo ve slávistické snížení na 69:60.

Blíž už jsme však Slavii nepustili. Znovu jsme sešlápli plyn, v polovině předposlední minuty jsme po koši Roberta Rikiće měli zpět 20bodový náskok (86:66) a koncovku jsme tentokrát plně kontrolovali. "Myslím si, že od nás to byl nejlepší výkon ze všech tří zápasů, které jsme v Komárně odehráli," předeslal kapitán Kamil Švrdlík. "I v tomto utkání jsme měli nějaké herní propady - vedli jsme už o 20 bodů, ale víc jsme náš náskok nenavýšili. Rozdíl pořád kolísal mezi nějakými 8-9 a těmi 20 body, takže to dlouho nebylo úplně rozhodnuté utkání. Zlepšení tam ale určitě bylo vidět, kvalitu jsme drželi na slušné úrovni delší dobu," doplnil pardubický kapitán.

Beksa obsadila v tabulce skupiny C 2. místo za vítězným Komárnem, tudíž ve druhé fázi Federálního poháru nás čekají dvě utkání o konečné 5. až 8. místo. Hrát se bude v Kolíně, přičemž naším prvním soupeřem bude Olomoucko (v pátek 16. září od 17 hodin), sobotní soupeř pak vzejde z dvojice Kolín - Svit.