03. 02. 2018

Skvělá hudba, vítězství a rekord

Hráli jsme spolu za Pardubice na výbornou! Fantastická Dasha za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice a Pajky Pajk, poté výhra Beksy o 20 bodů!

20. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 99:79
(24:18, 28:28, 20:16, 27:17)

Body: Martin 24, Pandula 20, Spearman 17, Švrdlík 12... - Mitchell 25, Šepa 14, Fuller 13, Sehnal 12...

Diváků: 5879
Hráč utkání: Scott Martin

Filharmonie, Dasha a Pajky Pajk

Více než hodinový koncert si užila rekordní návštěva na utkání NBL: téměř 6 tisíc diváků!!! V podání Komorní filharmonie Pardubice, famózní zpěvačky Dashy a její doprovodné skupiny Pajky Pajk, zazněly i známé hity Michaela Jacksona či Marie Rottrové. Hlasitý potlesk zněl arénou po každé skladbě i v průběhu jednotlivých písní.

Beksa o 20!

Stejně jako první část programu, i druhá - sportovní - zaplněné hlediště Tipsport arény bavila. Pardubičtí sice nevstoupili do utkání s Olomouckem nejlépe a v 6. minutě ztráceli 7:12, jenže to bylo naposledy, kdy byli pozadu. Naši ofenzivní produkci pozvedl střídající pivot Kamil Švrdlík, jenž rychlými 8 body položil základ ke šňůře 17:6! Mírně vpředu jsme se drželi po zbytek prvního poločasu, nejvíce jsme vedli 9bodovým rozdílem. "I když jsme po prvním poločase vedli jen o 6 bodů, věřili jsme, že pokud udržíme tempo, výsledek se dřív nebo později dostaví," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

"Plně jsme využili užší rotace hostů. Snažili jsme se hrát rychle dopředu, abychom je unavili, být maximálně agresivní, a to se nám dařilo." Na startu třetí čtvrtiny trojkoval Dušan Pandula a o chvíli později, po nájezdu téhož hráče, jsme vedli 61:49. Úsek do 27. minuty jsme ovládli poměrem 15:5, jenže po time-outu se Olomoucko zvedlo a šňůrou 0:7 se přitáhli na jednociferný rozdíl.

Do bližšího než 8bodového kontaktu už jsme však hosty nepustili. V závěrečné čtvrtině jsme si pomohli třemi trojkami, několika body z protiútoků a rozdíl nakonec narostl na rovných 20 bodů - dokonce jsme měli dva pokusy na pokoření stobodové hranice, ovšem ani šestkující Viktor Půlpán (proměnil jeden trestný hod), ani najíždějící Josef Potoček své šance nevyužili.

To však pardubický tým ani jeho fanoušky nemuselo brzet. Předvedený výkon i výsledek potěšil všechny. "Super výhra o 20. Co víc si přát?" radoval se Viktor Půlpán. "Bohužel jsme dali 99 bodů, ne 100, ale jinak můžeme být spokojeni," doplnil rozehrávač, jenž skóroval 9 bodů. "Utkání jsme zvládli velmi dobře," navázal trenér Tomáš Bartošek.

Statistiky z utkání na webu České basketbalové federace.