03. 10. 2017

Škoda poslední čtvrtiny

58:58. Do poslední čtvrtiny vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu, ovšem závěrečnou část ovládlo Charleroi 34:17 a do druhého utkání si nese 17bodový polštář.

2. KVALIFIKAČNÍ KOLO FIBA EUROPE CUPU, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. Proximus Spirou Charleroi 75:92
(16:19, 21:22, 21:17, 17:34)

Body: Burnett 14, Martin 12, Pandula 9, Potoček 9, Nečas 7, Půlpán 7, Walker 7, Kohout 5, Kent 3, Švrdlík 2 - Thomas 22, Grant 18, Gibbs 15, Iarochevitch 12, Fusek 11, Tuttle 7, Libert 4, Marnegrave 2, Gogremans 1

Beksa vedla nejvýše 9bodovým rozdílem - hned v úvodu, díky famóznímu startu 10:1.

Jinak byl většinu času ve vedení belgickým tým, leč až do konce třetí čtvrtiny maximálně o 10 bodů.

O výsledku úvodního duelu tak rozhodla závěrečná desetiminutovka. Na konci třetí části hry jsme se dotáhli na 58:58, jenže nevyužili jsme psychické výhody, naopak, Spirou hned v úvodu čtvrté čtvrtiny stihlo rychlých 8 bodů v řadě a až do konce utkání navyšovalo svůj náskok až na konečných 17 bodů. "Zatímco soupeř dnes hrál velmi dobrý zápas, my jsme zejména v prvním poločase nehráli s takovou energií, jaká byla potřeba," podotkl kouč Levell Sanders.

Naši úvodní šňůru 10:1 potáhli přesně trojkující Radek Nečas a Scott Martin, a byť hosté kontrovali 10 body v řadě, ještě v 12. minutě jsme se drželi mírně vpředu (22:19). Následující pětiminutovka se však hrála v režii Charleroi, které po další šňůře, tentokrát 3:16, poprvé vedlo dvouciferně (25:35). "Nehráli jsme dostatečně rychle, jen jsme se tak procházeli, zejména v útoku," nebyl Levell Sanders spokojen s herním projevem svého týmu. "Nehráli jsme dnes na 100%."

To se změnilo ve třetím hracím období. Vyhráli jsme jej 21:17 a v jeho úplném závěru Ondřej Kohout srovnal stav na 58:58. "Třetí čtvrtina byla naší nejpovedenější pasáží," přikývl Ell.

Bohužel, místo dalšího ataku přišly hluché chvíle a Spirou nekompromisně trestalo.

Rychlými 8 body (Fusek 4) opět výrazněji odskočilo, a když Dušan Pandula s Dominezem Pandulou vykřesali naději (62:66), trojkující Scott Thomas a najíždějící Keaton Grant znovu odrazili náš nápor, tentokrát už definitivně. V závěru jsme dali hodně prostoru rozehrávači Jacku Gibbsovi, jenž až do 37. minuty stihl jen 2 body - v posledních 3 minutách přidal neuvěřitelných 13 bodů (!!!) a prakticky sám dal svému týmu do odvety luxusní náskok. "V poslední čtvrtině jsme hráli velmi špatně na obou stranách hřiště a z toho vyplynul konečný rozdíl. Teď musíme bojovat v Belgii," doplnil Levell Sanders před odvetou (11. 10.).

Měli jsme jen dva výraznější střelce. Dominez Burnett zaznamenal ve druhém poločase 11 ze svých čtrnácti bodů (+7 asistencí, střelba z pole 4/13, trestné hody 4/4), Scott Martin přidal 12 bodů (trojky 2/8). Vítězové měli hned kvintet dvouciferných skórerů. Spirou táhl Scott Thomas, autor 22 bodů (trojky 4/8), Keaton Grant přispěl 18 body (+7 asistencí, z pole 9/14), Jack Gibbs se brilantním závěrem dostal na 15 bodů (trojky 2/3). Ioann Iarochevitch zapsal 12 bodů (trojky 2/3) a obrovitý pivot Michael Fusek 11 bodů (z pole 5/5, trestné hody 1/1).

Střelba z pole: 35,9% (28/78) - 50,8% (32/63)
Trojky: 23,5% (8/34) - 47,1% (8/17
Trestné hody: 78,6% (11/14) - 66,7% (20/30)
Doskoky: 43 - 43 (z toho útočné 18 - 11)
Body z druhých šancí: 17 - 10
Body z protiútoků: 9 - 21
Body po ztrátách: 13 - 16