11. 10. 2020

Rozjetý vlak nešel zastavit

Poločas naděje nestačil. Pardubičtí basketbalisté sobotní večerní zápas na nymburské palubovce dobře rozehráli, leč po obrátce už nedokázali zareagovat na drtivý nástup domácího favorita.

Výsledky jednotlivých čtvrtin jsou dostatečně výmluvné.

1. čtvrtina: 19:16. 2. čtvrtina: 21:16. Suma sumárum, do druhé půle jsme vstupovali jen s osmibodovou ztrátou.

Jenže ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme inkasovali celkem 65 bodů (!!!) a sami přitom kontrovali pouhými 27. Nebylo co řešit.

"Vstup do druhé půlky nás stál zápas," označil křídelník David Škranc rozhodnou pasáž utkání. Úsek od 21. do 24. minuty vyzněl poměrem 18:1 ve prospěch domácích, kteří v dalším průběhu neustále navyšovali svůj náskok až na konečných 46 bodů!!! "Po našich snad sedmi ztrátách za sebou dal Nymburk spoustu snadných bodů," ohlédl se David Škranc za třetí částí hry. Do pasáže mezi 21. a 26. minutou jsme nakupili dokonce hrozivých 9 ztrát míče!!!

Nymburští basketbalisté nabídnutými šancemi nepohrdli a velmi rychle se dostali do pohody. "Z Nymburka se stal rozjetý vlak, který už nešel zastavit," smutnil pardubický křídelník, s více než 29 odehranými minutami nejvytíženější hráč Beksy. "Oni dali 14 trojek s úspěšností 40 procent, my měli jenom 12 procent... Všechno to byly těžké střely, přes jejich ruce," ocenil David zlepšenou defenzivní práci domácích hráčů.

Sám David Škranc vystřelil zpoza tříbodového oblouku pětkrát a trefil se pouze jednou, jeho celková bilance z pole zněla 2/9. O mnoho lépe na tom nebyli ani jeho spoluhráči: T. J. Dunans měl trojkovou bilanci 0/5, Michal Svoboda 1/5, Josef Potoček 0/3... "Nymburk nás dobře bránil, myslím, že jsme i odešli fyzicky," podotkl čtyřiadvacetiletý křídelník, jenž zmínil i absence důležitých hráčů. "Problém jsme měli hlavně na rozehrávace, protože Tomáš Vyoral je nemocný a chyběl i Michal Svojanovský, takže jsme neměli žádného rozehrávače," dodal David Škranc.