20. 02. 2016

Rozhodla koncovka, opět pro Děčín

Zajímavou bitvu Beksy a Válečníky rozhodla poslední dvouminutovka. Do ní se vstupovalo za vyrovnaného stavu, ovšem v koncovce už skóroval jen Děčín.

32. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 66:78
(19:15, 13:15, 16:23, 18:25)

Body: Kotas 18, Švrdlík 15, Pandula 12, Wall 9, Autrey 6, Nečas 4, Půlpán 2 - Stria 14, Houška 12, Jelínek 11, Vyoral 11, Pomikálek 10, Bažant 6, Šiška 5, Kroutil 5, Landa 4

Diváků: 1036

První čtvrtina patřila Kamilovi Švrdlíkovi, jenž v ní proměnil 6 ze 7 střel a vysázel 12 bodů! Zkraje druhé části hry Lukáš Kotas přidal svou druhou a rychle i třetí trojku a rozdíl ve skóre se vyšplhal na do té doby maximálních devět bodů (30:21). V závěru prvního poločasu se ale Děčín šňůrou 2:9 přitáhl do těsného bodového kontaktu.

Komplikací pro průběh utkání byl vysoký počet faulů (do přestávky 15 - 8). Válečníci sice proměnili jen 7 z 26 střel z pole (úspěšnost 26,9%), ovšem téměř polovinu svých bodů dosáhli z šestkové linie (poměr trestných hodů 1/2 - 14/18).

V úvodu druhého poločasu jsme odskočili na 41:35, jenže Děčín kontroval devítibodovou šňůrou a v 29. minutě po Jelínkově trojce navýšil svůj náskok na sedm bodů (stav 46:53). Následovaly velké chvíle Lukáše Kotase, který nasypal do soupeřova koše tři trojky: přelom posledních dvou čtvrtin jsme ovládli 12:3 a po další trojce Dušana Panduly jsme 6 minut před koncem vedli 61:58.

V koncovce Děčín opakovaně vedl, vždy o dva body, nicméně toto manko jsme třikrát dokázali dorovnat, naposledy dvě minuty před koncem na 66:66. V závěrečných okamžicích však skóroval už jen Děčín: na Šiškův úspěšný nájezd navázal Vyoral a hlavně trojkující Stria - Beksa nekontrovala žádným košem, a tak Válečníci i potřetí v Kooperativa NBL zvítězili.

Většina statistik byla vyrovnaná, největší rozdíl byl v bodech dosažených z trestné linie. Minuli jsme 8 šestek (celková bilance 6/14 - úspěšnost pouze 42,9%), kdežto Děčín zaznamenal z trestných hodů 19 bodů (19/27 - 70,4%).

Vítězové uzavřeli zápas dvanáctibodovou šňůrou.