22. 10. 2018

První porážka

Vítězná šňůra Beksy na startu Kooperativa NBL se zastavila na čísle 4. Utnul ji Děčín, který naopak získal v letošní sezoně první vítězství na soupeřově palubovce.

PŘEDEHRÁVKA 7. KOLA KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 67:76
(16:18, 18:16, 21:21, 12:21)

96,3 bodu. Takový byl střelecký průměr Beksy v úvodních čtyřech zápasech Kooperativa NBL.

68,5 bodu. Pouze tolik jich v průměru střádali děčínští basketbalisté v předchozích duelech na soupeřových palubovkách.

Nic z toho však v předehrávce 7. kola neplatilo. Děčín, který byl většinu zápasu vpředu (téměř 25 minut, Beksa pouze 10), se poprvé venku dostal přes 70 bodů, náš tým pak zaostal za svým průměrem o téměř 30 bodů. Opět jsme se sice činili na útočném doskoku (17), díky čemuž jsme měli 75 (!) střeleckých pokusů z pole (+21 šestek), ovšem srazila nás tristní úspěšnost střelby (jen 28% - 21/75, z toho z vymezeného území jen 9/32)! "Určitě jsme nechtěli hrát tak, jak jsme hráli. Měli jsme sice světlé momenty, v určité pasáži jsme hráli dobře, ale pak se to nějak zlomilo...," povzdychl si rozehrávač Viktor Půlpán.

ARMEX hned zkraje utkání odskočil do osmibodového vedení (6:14), leč šňůrou 7:0 jsme se rychle přitáhli. Poté až do konce třetí čtvrtiny platilo, že ani jeden tým nevedl o víc než 8 bodů! Právě ve třetí části hry přišla naše nejvydařenější pasáž. Na jejím začátku - mezi 21. a 23. minutou - jsme trefili tři trojky (Richard Williams, Ondřej Kohout a Dwayne Benjamin), a jelikož hosté kontrovali pouze jednou Gruntovou šestkou, rázem jsme měli k dobru slibných 8 bodů (43:35). Ještě 15 minut před koncem jsme vedli 46:38, ovšem ve zbývající pasáži třetí čtvrtiny přibývaly na našem kontě spíše fauly a ztráty, než body. Děčín vyrovnal na 55:55, i díky rychlým 7 bodům Lamba Autreyho, a v úseku mezi 31. a 35. minutou šel do rozhodujícího trháku. Zatímco pardubičtí hráči minuli 6 střel v řadě (a k tomu i tři ze čtyř šestek), produktivní hosté navýšili své konto o plných 16 bodů (!) a od stavu 56:71 měli utkání plně pod kontrolou.

"Hlavním důvodem naší porážky bylo, že jsme na začátku neměli mnoho energie, dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do rytmu. Přesto o přestávce byl stav nerozhodný, ale ve druhém poločase jsme velmi obtížně skórovali," řekl dále Ell Sanders. "Největším problémem bylo, že jsme nešli do zápasu s takovou energií a snahou, s jakou jsme chtěli, a bez toho to zvlášť proti týmům, jako je Děčín, zkrátka nejde."

Videorozhovory si můžete přehrát v BeksaTV.

Statistiky na webu České basketbalové federace.