25. 03. 2017

První domácí porážka v NBL

Domácí neporazitelnost Beksy v letošním ročníku Kooperativa NBL ukončil Kolín, který lépe zvládl rozhodnou závěrečnou pasáž a z Pardubic si odvezl tříbodové vítězství.

7. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 75:78
(24:20, 16:22, 20:16, 15:20)

Body: Burnett 24, Švrdlík 13 (+8 d.), Kohout 11, Škranc 9, Autrey 7 (+4 as.), Pandula 5, Wall 4, Nečas 2 (+9 d. +4 as.) - Skinner 18 (+10 d. +4 as.), Kerr 15 (+10 d.), Hunt 12, Vocetka 11, Dixon 9, Machač 6, Číž 5 (+4 as.), Horák 2

Hráč utkání: Lee Skinner
Diváků: 1190

Začínala 24. minuta a Dominez Burnett už měl u svého jména 21 bodů! Ani jeho (tradičně) výrazný ofenzivní příspěvek nám však v té chvíli nestačil k průběžnému vedení - ztráceli jsme 48:49 a nakonec jsme prohráli v koncovce tříbodovým rozdílem. "Kolín si dnes zasloužil vyhrát, hrál lépe než my," uznal pardubický kouč Levell Sanders.

O nevšední vyrovnanosti zápasu nejlépe svědčí fakt, že ani jeden tým po celou dobu nevedl dvouciferným rozdílem!

Beksa nejvíce odskočila do 8bodového trháku (15. minuta - 34:26), Geosan byl vpředu nejvíce o 5 bodů (27. minuta - 50:55, poté v závěru 71:76 a 73:78). Bohužel jsme více nevytěžili z úvodního "laufu" Domineze Burnetta: ten stihl za 5,5 minuty nastřádat 9 bodů, ovšem stav byl vyrovnaný 14:14. "Kolín nás ze začátku dost zabrzdil tím, že dával i těžké střely. Proměňoval své pokusy, my jsme neměli moc co doskakovat a nedostali jsme se do naší rychlé hry dopředu," hodnotil zápas pivot Ondřej Kohout.

3,5 minuty před koncem prvního poločasu jsme sice byli vpředu 37:31, jenže Garret Kerr poté 7 body potáhl svůj tým ke šňůře 3:11, po níž hosté otočili na poločasových 40:42. Ve druhé půli jsme vedli maximálně o 4 body, naposledy v polovině čtvrté čtvrtiny (70:68). V následující pasáži od 35. do 40. minuty jsme však proměnili pouze 2 ze sedmi střel z pole, naopak Lee Skinner rychlými čtyřmi body pomohl Geosanu vytvořit si lepší pozici do koncovky: 1,5 minuty před koncem jsme ztráceli pět bodů a toto manko jsme již nezlikvidovali.

"Soupeř zastavil naše skórování z rychlých protiútoků a útočný doskok. Snažil jsem se o přestávce apelovat na tým, abychom se rychleji rozbíhali do protiútoků a častěji skórovali snadné body, ale to se nepodařilo, Kolín velice dobře zpomaloval hru. Také měnili obranu a nám se moc nedařilo to číst," doplnil své hodnocení Levell Sanders.

Kompletní ohlasy z tiskové konference si přečtěte zde: Chyběla nám útočná produkce.

Měli jsme k dispozici o 17 střeleckých pokusů z pole více než Geosan, ovšem naše úspěšnost činila pouhých 38% (30/79, Kolín 43,5% - 27/62). Hosté také stříleli dvojnásobek trestných hodů (7/10 - 17/20) a drželi krok na doskoku (45 - 41), byť útočný doskok jsme jasně ovládli (17 - 10) - z druhých šancí jsme však skórovali jen 6 bodů.

Dominez Burnett odehrál necelých 33 minut, během nichž zapsal 24 bodů (dvojky 5/6), trojky 3/7, trestné hody 5/6). Kamil Švrdlík přidal 13 bodů + 8 doskoků (z pole 6/10, trestné hody 1/2), třetím dvouciferným střelcem byl Ondřej Kohout s 11ti body (z pole 5/10). Vítěze táhla zejména dvojice podkošových hráčů, kteří zaznamenali ceněný double-double: Lee Skinner 18 bodů + 10 doskoků (z pole 5/10, trestné hody 8/8), Garret Kerr 15 bodů + 10 doskoků (z pole 5/13, trestné hody 4/5). Jimmie Hunt nastřílel 12 bodů (z pole 4/7, trestné hody 2/3) a Michal Vocetka 11 bodů (trojk 3/6).