16. 12. 2015

Před svátky vítězství

Beksa potvrdila roli favorita a z palubovky posledního Brna veze přesvědčivé vítězství. Zápas kontrolovala od začátku do konce, i díky pětici dvouciferných střelců.

19. KOLO KOOPERATIVA NBL:

mmcité Brno vs. BK JIP Pardubice 76:94
(17:26, 20:22, 18:26, 21:20)

Body: Zachrla 17, Nehoda 11, Egwuonwu 11, Prachař 10, Křemen 8, Jones 7, Pumprla 6, Hrabovský 3, Prášil 3 - Wall 17, Pandula 17, Půlpán 15, Švrdlík 14, Nečas 11, Kohout 8, Škranc 7, Příhonský 4, Šoukal 1

Do sestavy Beksy se vrátil Josef Příhonský, jehož zlomený nos "ozdobila" obličejová maska, a také uzdravený Tomáš Šoukal, naopak z ní nově vypadl Levell Sanders, který se zranil v pondělním utkání s Kolínem.

Vstup do utkání našemu týmu vyšel. První body sice zapsal domácí Roman Zachrla z trestných hodů, jenže v dalším průběhu první čtvrtiny jsme aktivní hrou (5 zisků) nutili Brno k chybám (8 ztrát!) a po mnoha snadných koších jsme po šňůře 6:20 vedli dvanáctibodovým rozdílem. Zářil hlavně agilní Radek Nečas, který stihl za necelých 9 minut hry vysázet 10 bodů!
Druhá čtvrtina byla nahoru a dolů. Domácí, hlavně díky 10bodovému příspěvku Davida Nehody, se rychle přitáhli na 22:26, abychom záhy znovu odskočili na 27:39 (16. minuta). Brno opět kontrovalo a za dvě minuty snížilo na 35:41, nicméně do přestávky jsme si vzali zpět dvouciferný náskok.

Definitivně jsme jistili výhru ve třetím hracím období.

Jen 1,5 minuty nám v úvodu druhé půle stačilo k úprku do šestnáctibodového trháku: hned první útok zakončil Jobi Wall trojkou, záhy se prosadili i Dušan Pandula s Viktorem Půlpánem - 39:55. Mezi 27. a 28. minutou dvakrát v řadě přesně trojkující Jobi Wall navýšil rozdíl ve skóre nad hranici dvaceti bodů (50:71, Jobiho trojková bilance činila 4/5!).
V polovině závěrečné čtvrtiny Kamil Švrdlík střelou přes hlavu a poté Dušan Pandula dravým nájezdem posunuli průběžný stav na 59:83 a zbytek utkání jsme kontrolovali.