27. 04. 2016

Nymburk rozhodl ve druhé čtvrtině

První semifinálový bod získal Nymburk. V úvodní čtvrtině sice byly mírně vpředu Pardubice, ovšem rozhodná pasáž přišla mezi 11. a 18. minutou, jíž domácí ovládli 28:0.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, 1. ZÁPAS:

ČEZ Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 98:68
(19:20, 38:7, 19:18, 22:23)

Stav série: 1 - 0

Body:  Sant-Roos 18, Dixon 14, DeZeeuw 12, Randle 11, Jagodič 9, Kříž 9, Houška 7, Welsch 5, Peterka 5, Benda 4, Vaughn 4 - Potoček 13, Kotas 9, Švrdlík 8, Nečas 7, Příhonský 7, Wall 7, Pandula 7, Kohout 6, Autrey 4

Ještě neuběhly ani úvodní 4 minuty a Beksa už vedla osmibodovým rozdílem 12:4! Polovinu bodů vysázel energicky hrající Radek Nečas, jenž navíc sbíral doskoky na obou polovinách hřiště - i díky značné převaze na doskoku (7 - 14, z toho útočné 3 - 6) se pardubický tým udržel vpředu až do konce první čtvrtiny.

"Na hráčích bylo vidět, že jsou plně soustředěni. Začátek jsme zvládli velmi dobře, plnili jsme taktické pokyny, především jsme dokázali zastavit rychlý protiútok Nymburka, byli jsme energičtí a chodili jsme na útočný doskok," líbil se trenérovi Tomáši Bartoškovi vstup Beksy do prvního semifinálového duelu.

Druhá část hry, bohužel, nabídla zcela jiný obrázek.

"Vstoupili jsme do ní dvěma ztrátami po sobě, kdy jsme nedokázali vyhodit míč z autu do hřiště, a to dalo ráz celé druhé čtvrtině," podotkl Tomáš Bartošek.

Pardubičtí basketbalisté pod zvýšeným tlakem nymburské obrany často chybovali, do přestávky nakupili hrozivých 18 ztrát (poměr bodů po ztrátách do půle 18 - 4) a Nymburk trestal jak jednoduchými koši z rychlých protiútoků (body z protiútoků do půle 18 - 5), tak dobrou souhrou v postupném útoku. V úseku mezi 11. a 18. minutou Beksa zůstala bodově na suchu, domácí ve stejném časovém období nasypali 28 bodů v řadě (!) a velmi rychle rozhodli o zisku prvního semifinálového bodu.

"Nymburk přitlačil v obraně, kde hrál velmi agresivně a my jsme se s tím nedokázali vypořádat," všiml si pardubický trenér. "Ve druhé čtvrtině jsme udělali deset ztrát, což je až příliš mnoho, rapidně dolů šla také naše úspěšnost střelby. Domácí získali velký náskok a hráli ve velké pohodě."

Druhý poločas Beksa odehrála s hlavami nahoře. Pasáž do 32. minuty dokonce vyhrála 23:19 a snížila svou ztrátu na 26 bodů. Ve čtvrté čtvrtině Josef Potoček trefil tři trojky, Ondřej Kohout přidal koš z rychlého protiútoku a Jobi Wall jednu šestku - 2 minuty před koncem platil stav 92:66. V koncovce domácí zaokrouhlili rozdíl ve skóre na rovných 30 bodů.

"Druhý poločas se více méně jenom dohrával. My jsme v něm měli světlejší i horší okamžiky, ale o výsledku bylo rozhodnuto. V každém případě jsme chtěli utkání dohrát se ctí, což se, myslím, podařilo," uzavřel své hodnocení trenér Tomáš Bartošek.

Top-skórerem zápasu byl nymburský Howard Sant-Roos s 18 body (trojky 3/5, trestné hody 5/5, +8 doskoků), rozehrávač Michael Dixon zapsal ceněný double-double za 14 bodů a 11 asistencí! V pardubickém dresu se blýskl mladý snajpr Josef Potoček, jenž za necelých sedm minut stihl vysázet 13 bodů (trojky 3/5).