16. 11. 2015

Dušan P. za 31 a jasná výhra

Vlažnější první čtvrtinu vystřídal ofenzivní fičák ve druhé, třetí a čtvrté části hry, v nichž Beksa vysázela do koše Lions vždy 26 až 29 bodů a odvezla si od Vajgaru kontrolovanou výhru.

11. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Lions Jindřichův Hradec vs. B JIP Pardubice 79:98
(16:14, 23:29, 22:29, 18:26)

Body: Nofflet 17, Vošlajer 17, Melski 15, Novák 10, Zuzák 8, Šoula 5, Lamar 3, Šlechta 3, White 1 - Pandula 31, Sanders 15, Švrdlík 12, Kotas 8, Nečas 7, Příhonský 7, Škranc 5, Kohout 5, Škranc 5, Wall 3, Potoček 3, Půlpán 2

Hráč utkání: Dušan Pandula

První čtvrtinu základní části Beksa ukončila s bilancí 8 výher a 3 porážek.

Cesta za osmým vítězstvím však započala rozpačitě. V první čtvrtině jsme proměnili pouze 4 ze 17 střel z pole (úspěšnost 23,5%), přičemž jsme netrefili i několik "tutových" pozic - míč se několikrát vykroutil z obroučky. Naštěstí defenzivní fáze fungovala velmi dobře, a tak Lions nevedli vyšším než sedmibodovým rozdílem (v závěru první čtvrtiny 16:9).

Od druhé čtvrtiny už to byla jiná ofenzivní jízda. V této fázi zápasu jsme trefili 12 z 18 střel (úspěšnost 67%!). Značnou zásluhu na tom měl střídající Josef Příhonský, jenž přispěl rychlými sedmi body, a také Dušan Pandula s Kamilem Švrdlíkem. Skórovali jsme spoustu bodů z protiútoků - ať už z pohodlných donášek, anebo střelbou z dálky - a po přestávce jsme poprvé odskočili do dvouciferného trháku.

V polovině třetí čtvrtiny Radek Nečas posouval rozdíl ve skóre na jedenáct bodů (50:61), v 29. minutě Lukáš Kotas po brejku zvýraznil odstup na čtrnáct bodů (58:72). Klíčovou roli v klíčové pasáži utkání obsadil Dušan Pandula. MVP loňského ročníku Kooperativa NBL vysázel v úvodu třetí části hry během necelých čtyř minut 11 bodů (!) a výrazně přispěl k rozhodujícímu trháku svého týmu.

V poslední čtvrtině už jsme jen navyšovali náš náskok: v 32. minutě Levell Sanders proměnil dva trestné hody a o chvíli později trefil trojku (63:79), v 36. Dušan Pandula nastřílel pět bodů v řadě (70:88) a do poslední dvouminutovky jsme vstupovali s devatenáctibodovým polštářem (76:95).