06. 10. 2018

Přestřelka: 207 bodů!

V první čtvrtině 41, celkem 114. Beksa neměla žádný problém v útoku a Královské sokoly rozstřílela, nicméně i hosté zapsali 93 bodů, takže diváci sledovali ofenzivní smršť.

3. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Královští sokoli 114:93
(41:18, 24:29, 18:22, 31:24)

Kdyby se počítala jen první a poslední čtvrtina, znělo by výsledné skóre ještě mnohem jednoznačněji: 72:42!

V těchto dvou hracích obdobích jsme zapsali 23 bodů z protiútoků a proměnili 28 ze 40 střel z pole (úspěšnost 70%)!!

Jenže ve druhé a třetí části hry Hradec využil naší nižší koncentrace v obraně a tuto pasáž naopak ovládl 42:51.

I přesto jsme měli první derby v sezoně hned od začátku zcela pod kontrolou. Hradečtí vedli pouze jednou, po úvodním tříbodovém zásahu expardubického křídelníka Dušana Panduly. Richard Williams záhy trojkou srovnal, od stavu 12:8 jsme natáhli naš šňůru na 12:0 (stav 24:8), a když se v samém závěru čtvrtiny trefil z vlastní poloviny hřiště Dwayne Bejnamin, pokořili jsme dokonce 40bodovou hranici! Skvěle jsme běhali do protiútoků a skórovali spoustu snadných košů.

Zatímco v první čtvrtině jsme měli fantastickou úspěšnost střelby (dvojky 10/10 a trojky 6/9!!!), Královští sokoli na tom byli o poznání hůře (4/7 a 3/10). Ve druhém hracím období ale hosté vysázeli 29 bodů a další narůst ve skóre nedovolili.

Díky kvalitnímu útoku jsme si však drželi dostatečný bodový polštář.

"Samozřejmě jsme měli velkou motivaci po čtvrtením neúspěšném utkání v Basketball Champions League. Snažili jsme se nedělat chyby, které jsme dělali, a také jsme se snažili hrát hodně fyzicky," hodnotil první poločas Dwayne Benjamin. "Dokud budeme hrát takhle dobře a takhle rychle, neměli bychom mít ve druhé půli problém."

Na útočné polovině hřiště jsme skutečně problémy neměli. Hradec hodně zatahoval svou obranu, nicméně i tak jsme si pravidelně vytvářeli dobré pozice pro zakončení. Stobodovou hranici pokořil již v 34. minutě Kamil Švrdlík a nakonec se náš košostroj zastavil na čísle 114. Hradec se dostal na 93 bodů zejména díky výtečným trojkám (v první čtvrtině 3/10, ve zbývajících třech 12/23) a trestným hodům (20/20!).

Statistiky na webu České basketbalové federace.