15. 09. 2017

Porážka i v poslední přípravě

Už se dvěma novými Američany v sestavě zakončila Beksa přípravný turnaj v Polsku neúspěšně: Interu Bratislava podlehla o 19 bodů.

PŘÍPRAVA:

Inter Bratislava vs. BK JIP Pardubice 79:60
(19:14, 20:14, 19:21, 21:11)

Body: Rančík 22, Vlahovič 13, Kozlik 8, Grznár 7, Matovič 6... - Potoček 12, Kent 11, Burnett 9, Kohout 7, Walker 6, Švrdlík 6, Nečas 5, Pandula 2, Martin 2

Rozehrávač Deiquan Walker a křídelník Jackson Kent prožívají hektické období.

Oba dva mají za sebou dlouhý let z USA, v Praze přistáli ve čtvrtek vpodvečer a po krátké zastávce v Pardubicích rovnou cestovali za svými novými spoluhráči do Polska. Do Ostrówa dorazili dnes ve 2 hodiny ráno, v 10 hodin absolvovali předzápasový trénink a v 17 vyběhli ke svému prvnímu utkání v dresu Beksy.

Deiquan odehrál 24 minut a do statistik se zapsal 6 body a 6 asistencemi.

Jackson strávil na palubovce 26,5 minuty a duel ukončil s bilancí 11 bodů a 3 doskoků.

Inter začal dvěma přesnými trojkami (Vlahovič a Rančík) a celou první čtvrtinu vedl, nejvíce o 8 bodů (19:11). Na útočné polovině hřiště jsme si obtížně vytvářeli kvalitní střelecké pozice a v polovině druhé čtvrtiny, po trojkách Kozlika a Rančíka, jimiž soupeř protáhl svou šňůru na 9:0, jsme poprvé nabrali dvoucifernou ztrátu (33:20).

V první půli jsme ztratili 9 míčů (body po ztrátách 13 - 5), poměr bodů z protiútoků byl 10 - 0!

Zkraje druhého poločasu, díky trojce Domineze Burnetta a dvěma přesným šestkám Deiquana Walkera, jsme se nejprve přitáhli na 33:39, po další trojce Josefa Potočka z 25. minuty už to bylo o jediný koš (43:41) - to už jsme však hráli bez vyloučeného Domineze Burnetta (2 technické chyby).

Inter zareagoval rychlou šňůrou 7:0, o chvíli později pak Vlahovič trojkou s faulem posunul skóre znovu nad desetibodový rozdíl (56:44). Na začátku poslední čtvrtiny trojkoval Kozlik (63:49) a slovenský tým už zkontroloval dvoucifernou výhru.

Příští týden začíná FIBA Europe Cup

Pro pardubické basketbalisty se jednalo o poslední přípravný zápas. V úterý po obědě tým vyrazí autobusem do Rumunska, kde ho ve čtvrtek večer čeká první utkání úvodního kvalifikačního kola na palubovce CSU Sibiu. Odveta se bude hrát ve středu 27. září od 18 hodin v Tipsport aréně.