19. 12. 2017

Pohár: Beksa vs. Brno

Osmifinálová odveta Českého poháru mezi pardubickými a brněnskými basketbalisty se bude hrát ve středu v netradičním čase, až od 19 hodin.

5. KOLO ČESKÉHO POHÁRU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. mmcité+ Brno
středa 20. 12. v 19 hodin, SH Dašická

Komentované vysílání klubové televize BeksaTV začne v 18:50.Přímý přenos sledujte zde.

Po první polovině osmifinálového dvojboje jsou na tom lépe pardubičtí basketbalisté. Zkraje minulého týdne sice v brněnské hale ztráceli na konci prvního poločasu až 16 bodů (!), ovšem ve druhé půli výrazně přidali, dokázali nepříznivě se vyvíjející utkání otočit a zejména díky vydařené třetí čtvrtině, jíž ovládli zcela suverénně 8:27, nakonec zvítězili 9bodovým rozdílem 74:83 (nejvíce bodů: Mays 18, Barry 16, Kereselidze 13, Primorac 12… - Burnett 18, Martin 13, Kohout 12, Pandula 12, Kent 10…).

Lépe se našemu týmu vedlo i v následujících zápasech. V Kooperativa NBL dvakrát přesvědčivě porazil Jindřichův Hradec a v součtu s Českým pohárem zapsal již osmé vítězství v řadě!! Naopak  mmcité+, oslabenému o zdravotně indisponované klíčové muže, se v lize nedařilo: v pondělní dohrávce 13. kola Brňané podlehli ústecké Slunetě 46:70. K lepšímu výsledku jim nepomohlo ani nově přišedší americké duo Canyon Barry-Rob Brandenberg.
Pozitivní zprávou pro pardubický tým je, že po nemoci už by měl být připraven zasáhnout do hry Dominez Burnett, tudíž mimo zápasovou sestavu zůstanou jen dlouhodobě zranění David Škranc a Karel Formánek.

Tomáš Bartošek: Na náskok nemyslíme

S jednoznačným cílem - postoupit do čtvrtfinále Českého poháru, v němž už na vítěze osmifinále mezi Beksou a Brnem čeká Geosan Kolín - vstupují do středeční odvety pardubičtí basketbalisté. Čistě teoreticky jim postup zaručí i porážka do 8 bodů, ovšem s tím do zápasu rozhodně nevstupují. “V každém případě budeme hrát na vítězství,” zdůraznil trenér Tomáš Bartošek.

Z prvního zápasu si neseme 9bodový polštář, nicméně zcela jistě nebudeme hrát s vědomím, že nám k postupu do dalšího kola stačí i 8bodová porážka, je to tak?
“Samozřejmě! V žádném případě nechceme a nebudeme hrát na to, že můžeme prohrát až o 8 bodů. Chceme a musíme k tomuto utkání přistoupit naprosto zodpovědně, koncentrovaně, s maximálním úsilím. Každopádně budeme hrát na vítězství, jiný přístup si naši výborní fanoušci ani nezaslouží.”

Co v naší hře chceme dál zlepšovat? Může k tomu posloužit i tento zápas?
“Pracujeme na tom, abychom vyvíjeli maximální tlak na hráče s míčem, aby ještě lépe fungovala naše týmová obrana, zkrátka abychom bránili s vědomím, že jeden pomůže za druhého, třetí za dalšího atd. Hodně to závisí na komunikaci. Chceme, aby soupeř neměl žádný laciný koš, naopak, aby se na každý svůj koš co nejvíce nadřel.”