26. 09. 2018

Pod taktovkou Dwayna-B

Skvělá střelba z dálky, dominance na doskoku a faktor DB. To jsou základní atributy, které dovedly Beksu k prvnímu triumfu v sezoně: v Ústí zvítězila přesvědčivě o 17 bodů.

PŘEDEHRÁVKA 2. KOLA KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 79:96
(10:21, 26:26, 26:27, 17:22)

Ani jednou jsme neprohrávali, nejvýrazněji jsme vedli o rovných 20 bodů (v poslední čtvrtině 67:87).

Byť jsme se nevyvarovali několika kratších výpadků, lze říci, že zápas jsme měli pod kontrolou od začátku do konce.

"První utkání sezony je vždycky takové, že moc nevíte, co od soupeře čekat," předeslal kouč vítězů Levell Sanders. "Věděli jsme, že domácí mají dobře poskládaný tým, dobře koučovaný, takže naše soustředění směřovalo především k tomu, abychom se koncentrovali co nejvíce sami na sebe - abychom zde předvedli naši hru a hráli dostatečně agresivně," řekl dále Ell.

Zatímco prakticky ve všech přípravných utkáních nám nevycházely začátky, v Ústí bylo všechno jinak. Donovan Jackson, jenž kvůli lehkému zranění vynechal poslední přípravný duel, trefil v úvodních 40 sekundách dvě trojky, a když na něj záhy navázal ze stejné vzdálenosti Dwayne Benjamin, rychle jsme odskočili na 0:9. Domácí se sice přitáhli na rozdíl jediného bodu, ovšem pasáž od 6. do 11 minuty jsme ovládli šňůrou 0:13 (!) a byli jsme vpředu 10:24!

Dvouciferný náskok jsme si přenesli i do druhého poločasu. Do něj jsme vstoupili dalšími dvěma trojkami (Ondřej Kohout a Donovan Jackson - 36:53) a nedopustili jsme žádné komplikace. Na každé přiblížení Slunety jsme měli nachystaný kontra-úder: jakmile domácí snížili na 54:66, po time-outu jsme nastříleli 7 bodů v řadě. A když je ve fazóně hrající Pavel Houška trojkou hned na startu poslední části hry přitáhl na jednociferný rozdíl (65:74), Josef Potoček se dvěma trojkami podílel na další šňůře 2:13.

"Říkal jsem hráčům, že klíčem k našemu vítězství bude doskok. V první čtvrtině jsme neměli ani jeden útočný doskok, oproti třem domácím, ale postupem času se to zlepšilo," poukázal Levell Sanders na konečnou statistiku doskoků (celkově 30 - 46, z toho útočné 5 - 11). Zmínil také fakt, že Beksa si hodně pomohla úspěšnou střelbou z dálky. "Proměnili jsme hodně trojek (12/25 - 48%), ale ani tak se Ústí nevzdalo," dal kredit soupeři. "Bylo to první utkání sezony, víme, že nás čeká ještě hodně práce. Musíme si udržet správné nastavení, že chceme, že musíme pracovat a být připraveni na zápasy, které nás čekají. Děkuji týmu za skvělý výkon," doplnil Ell.

Králem večera v ústecké hale byl bezpochyby Dwayne Benjamin. Při své premiéře v Kooperativa NBL posbíral za 30 odehraných minut 21 bodů, 16 doskoků a 5 asistencí (užitečnost 37!!), přičemž byl velmi efektivní (dvojky 5/9, trojky 2/4, trestné hody 5/6). Dvoucifernou metu zdolali ještě Donovan Jackson (trojky 3/6) s Ondřejem Kohoutem (trojky 3/4), na straně poražených odehrál výtečný part pivot Pavel Houška (21 bodů, dvojky 5/6, trojky 2/3, trestné hody 2/2).