31. 12. 2015

Po Novém roce na Lions

Dvěma domácími zápasy vstoupí pardubičtí basketbalisté do nového kalendářního roku 2016. Ten první odehrají hned v sobotu 2. ledna proti Jindřichovu Hradci.

22. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (12/8) vs. BK Lions Jindřichův Hradec (6/15)
sobota 2. 1. v 17 hodin, SH Dašická

Utkáním s Lions Beksa uzavře první polovinu základní části.

Co je třeba udělat, aby bylo úspěšné? "V první řadě se musíme maximálně zkoncentrovat na vstup do zápasu - v předchozím domácím utkání Jindřichův Hradec nastřílel v první čtvrtině 28 bodů. Naším cílem bude nepustit soupeře tak zvaně do zápasu," podotýká asistent trenéra Tomáš Bartošek.

Je pravdou, že Lions v minulém kole rozjeli důležitou bitvu s Ústím n. L. parádně a po první části hry měli devítibodový náskok, jenže v dalším průběhu utkání se jim na útočné polovině hřiště přestalo dařit a Slunetě podlehli 68:81 (nejvíce bodů: Nofflet 23, Vošlajer 11, Zuzák 9, Novák 8...). Aktuálně tak našemu soupeři patří předposlední jedenáctá příčka.
Ani JIP v závěrečném utkání roku 2015 neuspěl, byť se na palubovce děčínského lídra držel ve hře o vítězství až do konce. "Lídrovi tabulky jsme nic nedarovali, bojovali jsme až do posledních okamžiků. Na toto nasazení a bojovnost budeme chtít navázat i proti Jindřichovu Hradci," řekl dále Tomáš Bartošek, jenž spolu s hlavním koučem Dušanem Bohunickým budou stále postrádat dlouhodobě zraněného rozehrávače Levella Sanderse. Ostatní hráči by měli být k dispozici.

Od kterých jindřichohradeckých basketbalistů hrozí největší nebezpečí? "U soupeře si musíme dát pozor hlavně na americké hráče a jejich hru 1 na 1, v níž jsou hodně silní a sebevědomí," doplnil asistent Beksy.
Jednoznačným ofenzivním lídrem Lions je křídelník Joshua Nofflet, průměrně doručující rovných 16 bodů na zápas (v posledních čtyřech prosincových duelech povýšil své průměry dokonce na 21 bodů a 7 doskoků!). K výraznějším skórerům patří i ústřední rozehrávač Stephon Lamar (5,1 asistence) a zkušené podkošové duo Stanislav Zuzák-Tomáš Vošlajer.

Top-skóreři:
Beksa - D. Pandula 13,5, K. Švrdlík 13,1, L. Sanders 10,9, J. Wall 9,9, O. Kohout 8,0, V. Půlpán 7,4...
J. Hradec - J. Nofflet 16,0, S. Lamar 11,4, S. Zuzák 10,3, T. Vošlajer 10,3, P. Novák 8,7, J. Šoula 8,6...

UVNITŘ ZÁPASU

K dispozici bude hlídaný dětský koutek (od 16 hodin do konce utkání), v sousedství McDonald´s rodinné tribuny (sektor E).

V přestávkách mezi 1. a 2. a mezi 3. a 4. čtvrtinou proběhne soutěž o 2 vstupenky na akci Hrajeme spolu za Pardubice II (16. 1. 2016). Více informací o tomto projektu naleznete zde.

V přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí 2 fitness týmy z oddílu aerobiku TJ Sokol Chrudim.

V přestávce mezi 1. a 2. poločasem taktéž proběhne soutěž o ceny, věnované partnerem utkání, španělskou restaurací Tiburón. Hlavní cenou bude poukaz na konzumaci v restauraci Tiburón v hodnotě 1000 Kč, cenou útěchy domácí uzeniny vyrobené v restauraci Tiburón.

Ve Fan shopu bude v prodeji nástěnný kalendář BK Pardubice pro rok 2016 (cena 190 Kč).

Vysílání BeksaTV začne v 16:50, spolukomentátorem utkání bude Zbyněk Pospíšil.