31. 10. 2015

Beksa má pátou výhru

Kamil Švrdlík svojí one-man show v první čtvrtině nasměroval Beksu k přesvědčivému vítězství v Kolíně, a tím i k vylepšení zápasové bilance na 5/2.

7. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 76:94
(19:33, 22:28, 23:16, 12:17)

Body: Vocetka 19, Horák 14, Bakič 14, Machaš 13, Ličartovský 12, Skinner 4 - Švrdlík 19 (+8 d.), Škranc 16, Pandula 16, Sanders 11, Wall 8, Kotas 7 (+7 as.), Příhonský 7, Nečas 5 (+9 d.), Půlpán 5

Hráč utkání: David Škranc

Pardubičtí basketbalisté vložili hodně energie do úvodu zápasu. "Myslím si, že hned první část rozhodla celý zápas," těšil povedený start trenéra Dušana Bohunického. "Hráli jsme s velkou agresivitou na obou polovinách hřiště. Vycházeli jsme z dobré obrany a po ziscích, nebo i z protiútoků po inkasovaných koších jsme si vytvářeli volné střelecké pozice. Na rozdíl od předchozího utkání ve Svitavách jsme skórovali s extrémně vysokým procentem jak za 3 body, tak i za 2 body. To nás zdobilo."

Nezastavitelný Kamil Švrdlík proháněl soupeřovou obroučkou jeden míč za druhým a v polovině 8. minuty už měl na kontě neuvěřitelných 16 bodů (!!!) - zejména díky tomu jeho tým brzy získal dvouciferný náskok (13:24), který v polovině druhé čtvrtiny, po trojkách Jobiho Walla a Dušana Panduly, narostl po šňůře 0:10 až na devatenáct bodů (31:50).

Po tříbodovém zásahu Davida Škrance a rychlém protiútoku zakončeném Radkem Nečasem už to bylo velmi příjemných 33:55 - do konce první půle zbývaly dvě minuty. Lukášem Kotasem (a při zdvojování či přebrání i jeho spoluhráči) výtečně strážený top-skórer celé ligy Bojan Bakič se v útoku nedostal téměř k ničemu, naopak pod vytrvalým tlakem opakovaně chyboval a ztrácel míče (celkem za zápas 6 ztrát!).

Po přestávce to byl právě Bakič, který dvěma světlejšími okamžiky v podobě dvou košů s faulem, z nichž vytěžil maximální možný počet 6 bodů, přitáhl Geosan na 51:66, poté se však vše vrátilo do zajetých kolejí. V dalších dvou útocích Bakič přišel o míč a na druhé straně kurtu skórovali Dušan Pandula a po něm Levell Sanders (51:70).

Kolín přesto natáhl svou šňůru na 18:9 a do konce třetí čtvrtiny snížil svou ztrátu na 13 bodů. Blíž už ho však JIP nepustil a v závěru zkontroloval velmi cenné a potřebné vítězství. "Očekávali jsme, že v druhé půli Kolín trošku přitvrdí, že bude hrát agresivněji, ale i když nám klesalo procento střelby, skvělým útočným doskokem jsme se pořád drželi vpředu," poukázal kouč Bohunický na skutečnost, že jeho tým měl jednoznačně na vrch v soubojích o odražené míče: ve druhém poločase získal skvělých 14 útočných doskoků!!! "Zápas jsme měli neustále jasně pod kontrolou."

Kamil Švrdlík proměnil 6 z 11 střel z pole a 7 z 8 trestných hodů (19 bodů), efektivní David Škranc stihl za necelých 19 odehraných minut vysázet 16 bodů při trojkách 4/7, stejné číslo v kolonce bodů měl i Dušan Pandula. Kapitán Lukáš Kotas zapsal 7 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí.