03. 11. 2018

Ofenzivní trápení

Nečekaná porážka - v Kooperativa NBL druhá domácí v řadě. Beksa překvapivě nestačila na USK Praha, přičemž na vině byla především velmi špatná produktivita.

8. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 63:68
(17:14, 13:26, 16:19, 17:9)

Bylo odehráno 8 minut, když David Škranc dvěma proměněnými trestnými hody podtrhl náš velmi solidní start do utkání: dobře jsme bránili, v útoku se nám dařilo posílat míč do vnitřního prostoru a vedli jsme 17:11. Pohříchu se jednalo o naše nejvyšší vedení v celém průběhu zápasu... Druhou čtvrtinu jsme odehráli v křeči, ve druhém poločase jsme postupně klesli až do 17bodové propasti, a navzdory závěrečnému vzepětí - úsek od 32. do 40. minuty jsme ovládli 15:3 - musíme skousnout druhý domácí neúspěch v NBL za sebou. "S trojkovou bilancí 3/23 se hraje hodně těžko," povzdychl si kouč Levell Sanders.

Nejpovedenější pasáž jsme odehráli na začátku a na konci.

Kdyby se skóre počítalo jen z úseků mezi 1. až 8. a 32. až 40. minutou, znělo by 32:14 v náš prospěch. Jenže od 9. do 31. minuty na palubovce zcela vládli hosté, a to až neuvěřitelným poměrem 31:54...

"Velký problém jsme měli se střelbou a s hrou 1 na 1," označil Ell klíčové faktory, které spolurozhodly o výsledku. "Také jsme měli málo útočných doskoků." Proti sobě stály dva týmy z opačných pólů žebříčku útočných doskoků, jenže znát to nebylo. Ač jsme měli v útoku co doskakovat (minuli jsme 38 střel z pole), poměr útočných doskoků zněl 11 - 14...

Půdu pod nohama jsme začali ztrácet ve druhé čtvrtině. Proměnili jsme v ní jen 5 z šestnácti střel z pole, ani na čáru trestného hodu jsme se téměř nedostávali (do půle 4/4), a tak jsme v této části nastřádali pouhých 13 bodíků - USK přesně dvojnásobek, z toho sám Ondřej Sehnal 9 (dvě trojky)! Od té doby už jsme ani jednou nevedli, naopak jsme se propadali stále níž. Sovy nám definitivně ukázaly záda mezi 21. a 23. minutou, kdy Michal Mareš svými 7 body potáhl rychlou šňůru svého týmu 0:9 (stav 34:51). O hrozivých 17 bodů jsme byli pozadu ještě 8,5 minuty před koncem zápasu (48:65), a byť jsme dokázali zvednout hlavy a šňůrou 13:2 jsme se dostali na dostřel (2 minuty před koncem 61:67), blíž už nás hosté nepustili.

Oba týmy měly dva hráče, kteří zapsali 20 a 19 bodů.

Naši ofenzívu táhli pivot Kamil Švrdlík (20 bodů, střelba z pole 10/2) s Donovanem Jacksonem (19 bodů, z pole 6/13, trestné hody 4/4), bohužel se tentokrát příliš nevedlo jindy produktivní dvojici Richard Williams-Dwayne Benjamin (celkem stříleli z pole s úspěšností jen 19% - 3/16). Pražany drželi bodově vpředu zejména vynikající křídelník Michal Mareš (20 bodů, z toho 15 ve druhém poločase, z pole 8/11, z toho trojky 4/7) a rozehrávač Ondřej Sehnal (19 bodů, z pole 8/12).