13. 12. 2017

Ofenzivní jízda

Páté ligové vítězství v řadě vezou pardubičtí basketbalisté z Jindřichova Hradce, kterému vysázeli 118 bodů a triumfovali téměř 40bodovým rozdílem!!

ZÁKLADNÍ ČÁST KOOPERATIVA NBL, DOHRÁVKA 2 KOLA:

Basket Fio banka Jindřichův Hradec vs. BK JIP Pardubice 81:118
(26:26, 20:31, 27:33, 8:27)

Body: Sinadinovič 17, Zuzák 14, Fait 12, Upchurch 10, Robinson 10, Bašta 8, Novák 5, Stegbauer 5 - Kent 32, Půlpán 17 (+10 as.), Kohout 15, Potoček 14, Švrdlík 12 (+10 d.), Martin 11 (+5 as.), Pandula 10, Nečas 4, Welsch 2 (+5 as.), Svoboda 1

Bekse scházel kromě dlouhodobě absentujícího Davida Škrance i nemocný top-skórer Dominez Burnett, ovšem i tak si se svými hostiteli, oslabenými o zraněného Jiřího Šoulu, poradila bez větších problémů. V každé čtvrtině vysázela nejméně 26 bodů, dvakrát dokonce přes 30. "V útoku jsme si skvěle vyhověli," podotkl trenér Tomáš Bartošek. "Výborně jsme sdíleli míč, máme 34 asistencí, což je super číslo, z rychlých protiútoků jsme dali 42 bodů... To je přesně to, co chceme hrát."

První půle, to byla ofenzivní jízda tak trochu ve stylu All-Star Game.

Vývoj skóre mluví za vše: po 5 minutách 15:16, na začátku 14. minuty 36:37...

Domácí v úvodu drželi Stanislav Zuzák a Edi Sinadinovič, za Beksu nejvíce kontroval Jackson Kent, jehož podpis neslo 10 z úvodních 14 bodů týmu (do poločasu 17, střelba z pole 7/8). Poprvé jsme výrazněji odskočili díky 9bodové šňůře mezi 14. a 16. minutou, kterou završil Ondřej Kohout (36:46), stejný hráč 3 minuty před přestávkou šestkoval na 39:53.

Z pole jsme stříleli s fantastickou úspěšností 64,9% (24/37), hodně jsme vytěžili z brejků (5 - 19).

"Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ne jako v pondělním poháru v Brně," předeslal rozehrávač Viktor Půlpán. "První čtvrtina sice byla vyrovnaná, domácí v ní dali i pár těžkých střel, ale ve druhé už jsme šli přes ně a zápas jsme kontrolovali."

Ve třetí čtvrtině jsme definitivně rozhodli. Sice jsme v ní inkasovali 27 bodů, ovšem sami jsme jich vysázeli 33: od 21. do 24. minuty jsme stihli nasázet 15 bodů a odskočili do téměř dvacetibodového vedení (52:71). Lions se sice ještě jednou přitáhli (28. minuta - 69:79), jenže další problémy už jsme nedopustili. Přelom posledních dvou čtvrtin jsme ovládli šňůrou 4:14 a pak už rozdíl narůstal, až na konečných 37 bodů. "Utkání bylo hodně útočné. Po celou dobu jsme si vytvářeli dobré střelecké pozice, a když jsme přitlačili v obraně, získali jsme rozhodující náskok a zápas kontrolovali," uvedl Tomáš Bartošek.

"V útoku jsme si skvěle vyhověli," vyzvedl útočnou pohodu Viktor Půlpán. "Hráli jsme rychle, dali spoustu jednoduchých košů, což je hra, kterou se chceme prezentovat. Pak to vyústí v to, že jsme dali 118 bodů, což je zvláště na venkovním hřišti úžasné," doplnil autor 17 bodů, 10 asistencí a 7 doskoků (efektivita 36)! Právě Pulpy trefil "stovku", dokonce už 6,5 minuty před koncem!

Beksu vedl při střelbě téměř neomylný Jackson Kent, zvolený Hráčem utkání. Trefil 6 ze sedmi dvojek, 5 ze šesti trojek a všech 5 trestných hodů - k 32 bodům přidal i 3 asistence (efektivita 35)!!! Měli jsme dalších šest dvouciferných střelců, Kamil Švrdlík zapsal double-double za 12 bodů + 10 doskoků. Poměr bodů zpod koše byl 28 - 62!

Kompletní statistiky z utkání na webu České basketbalové federace.

Střelba za 2 b.: 52% (20/38)68% (35/51)
Střelba za 3 b.: 28% (8/28)50% (12/24)
Trestné hody: 77% (17/22)92% (12/13)
Doskoky (z toho útočné):27 (8)42 (9)