02. 10. 2021

Od začátku špatně

Ne, tenhle zápas Bekse vůbec nevyšel. V hitu 5. kola jsme vedli nad Nymburkem jen v úvodu 2:0, od té doby už na palubovce naprosto dominovali hosté, kteří nakonec zvítězili o 37 bodů.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 65:102
(13:28, 16:29, 17:20, 19:25)

Vedli jsme jen v samotném úvodu 2:0, jinak byl neustále vpředu Nymburk - a své vedení pořád navyšoval.

V první čtvrtině nám vysázel 28 bodů, v druhé 29... Do půle proměnil 10 trojek z patnácti pokusů, naopak naše úspěšnost střelby z pole činila tristních 27%... "V prvním poločase jsme byli všude ne o krok, ale o pět kroků pozdě," trefně shrnul rozehrávač Tomáš Vyoral propastný rozdíl mezi oběma soupeři, což bohužel platilo o hře na obou polovinách hřiště. "Nechali jsme Nymburk rozjet a když se chytnou všichni jeho hráči, tak už to nezastavíte," dodal Vyo.

Už po necelých 8 minutách jsme nabrali hrozivé, 18 bodové manko (10:28). Soupeři se dařilo prakticky vše, na co sáhl, naopak my jsme si v útoku velice těžko připravovali dobré pozice ke skórování. V 13. minutě Jerrick Harding posouval průběžné skóre na 15:34: v té době činila naše střelecká úspěšnost pouhých 21,7% (5/23), kdežto ta nymburská fantastických 80% (12/15).

A protože podobný průběh měla i druhá čtvrtina, o přestávce bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Čísla z prvního poločasu hovořila dostatečně výmluvně: sice jsme téměř neztráceli míče (do půle jen 3 ztráty), ovšem střelecky jsme se trápili, naopak rozjetý Nymburk vedli neomylní Vojtěch Hruban (trojky 4/4), s Jerrickem Hardingem (trojky 3/3).

Druhý poločas už byl mnohem vyrovnanější, skončil 36:45, ovšem žádná výraznější dramatizace nepřišla, favorizovaní hosté měli celé utkání plně pod kontrolou. "Soupeři na nás nastoupili s obrovskou energií, rozstříleli se a když jsme v poločase prohrávali o 30, tak už bylo skoro hotovo. Druhý poločas už se jenom tak dohrávalo," řekl dále Tomáš Vyoral.

"Pro Nymburk to byl jednodušší zápas. Začali jsme špatně v obraně a dostali jsme hodně bodů v první čtvrtině, takhle se s Nymburkem nedá hrát," konstatoval trenér Dino Repeša. "V druhém poločase už neměl Nymburk takový tlak na míč a nám se dařilo víc než v prvním poločase. Chyběli nám dva důležití hráči, Pepa Potoček a Michal Svoboda, a já jen doufám, že se vrátí co nejdřív," doplnil kouč Beksy.