25. 01. 2017

Obrat a vítězná tečka

Povedená derniéra! Pardubičtí basketbalisté dokázali ve druhém poločase otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Kluží a v posledním utkání FIBA Europe Cupu zvítězili 9bodovým rozdílem.

6. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice vs. U-BT Kluž 74:65
(20:22, 13:17, 21:14, 20:12)

Body: Autrey 13 (+11 d.), Burnett 12 (6 as.), Pandula 11, Kohout 9, Wall 7 (+5 as.), Půlpán 6, Švrdlík 6, Kotas 5, Potoček 3, Nečas 2 - Moldoveanu 17, Toth 12, Barro 8, Adamovič 8, Torok 7 (+11 d.), Gheorghe 5, Brosser 4, Muresan 4

Diváků: 1807

Končila 23. minuta a ztráceli jsme - s ohledem na velice nízké skóre propastných - deset bodů (34:44).

Soupeřův koš jako by byl do té doby zakletý, spousta míčů po střelách z nadějných pozic vypadla z obroučky...

Jen o několik minut později už však bylo na hřišti i v hledišti mnohem veseleji. Beksa si pomohla několika snadnými body z rychlých protiútoků, i díky precizní defenzivní činnosti, v rozmezí pouhých jedenácti minut vysázela 29 bodů (!!) a z dvouciferné propasti rázem odskočila do klíčového devítibodového trháku (63:54).

"V prvním poločase jsme měli špatnou střelbu, ale ve druhém poločase jsme se zlepšili a dotáhli jsme zápas do vítězného konce," hodnotil duel na pozápasové tiskové konferenci pivot Ondřej Kohout. "Jsme velice rádi, že jsme poslední zápas ve FIBA Europe Cupu vyhráli, především kvůli našim fanouškům," doplnil autor 9 bodů a 5 doskoků.

V závěru první čtvrtiny jsme po šňůře 6:0 vedli 19:15, ovšem do konce této části hry Kluž nastřílela 7 bodů v řadě a až do konce prvního poločasu se držela vpředu - nejvíce o 6 bodů. Beksu trápila tristní úspěšnost dvoubodové střelby, pouhých 14% (4/28)!!! Ve hře se držela hlavně díky snadným košům z protiútoků (po půli 13 - 2) a díky velké aktivitě na útočném doskoku (15).

Ani začátek druhého poločasu nenaznačoval výraznou změnu ve vývoji utkání: minuli jsme první čtyři střelecké pokusy z pole, naopak hráči rumunského týmu dvakrát skórovali a rozdíl ve skóre záhy narostl na 10 bodů.

Až poté přišel zásadní obrat.

Ještě zkraje 26. minuty jsme byli pozadu 40:49, ale následně jsme v rozmezí necelých tří minut nastřádali 11 bodů v řadě a od té chvíle jsme neustále vedli. Mezi 33. a 34. minutou se Lamb Autrey postaral o minišňůru 5:0, po níž jsme zvýraznili náš náskok na 9 bodů, stejný hráč 4 minuty před koncem posunul skóre na 67:56 a hráli jsme kontrolovanou koncovku.

Klíčová čísla?

26 útočných doskoků, 26 bodů dosažených po soupeřových ztrátách a zejména 33 bodů dosažených z brejků!!!

Lamb Autrey zapsal double-double za 13 bodů + 11 doskočených míčů - z toho 10 bodů zaznamenal v poslední čtvrtině! Dominez Burnett ukončil zápas s bilancí 12 bodů + 7 doskoků + 6 asistencí, třetím dvouciferným střelcem vítězů byl Dušan Pandula s 11 body. Tahounem poražených byl Vlad Moldoveanu se 17 body (z pole 6/16, trestné hody 4/4), George Toth přidal 12 bodů.