03. 05. 2017

O srovnání série

Po úterní těsné porážce v semifinálovém utkání číslo 1 má Beksa pro dnešní Zápas 2 jediný cíl: zvítězit a před cestou do Děčína srovnat stav série na 1-1!

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
středa 3. 5. v 18 hodin, SH Dašická

Bitvu jako řemen viděli diváci ve včerejším semifinálovém utkání číslo 1.

Po defenzivní řeži z první půle (26:23!) si ve druhém poločase nejprve Beksa vypracovala devítibodový náskok (40:31), jenže Děčín šňůrou 11:31 (!) během necelých deseti minut odskočil do dvouciferného vedení. V závěrečné pasáži jsme kontrovali deseti body v řadě a ještě jednou jsme vedli (65:64), ovšem 25 sekund před koncem úspěšně trojkoval hostující rozehrávač Ondřej Šiška a dal svému týmu rozhodující výhodu do koncovky.

"V dnešním druhém utkání musíme být odolnější v osobních soubojích ve hře 1 na 1 a hlavně si pohlídat soupeřův útočný doskok,” zdůraznil pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Není divu, že apeluje zejména na větší aktivitu a odolnost v bitvě o odražené míče, vždyť Děčín v prvním duelu uzmul pod pardubickým košem 20 míčů (!) a druhé či třetí šance ke skórování dokázal využít.

První zápas Beksa prohrála, ale jak Tomáš Bartošek uvádí: “Prohráváme 0-1, ale rozhodně nevěšíme hlavy! Série pokračuje, očekávalo se, že bude dlouhá." Druhé utkání se hraje necelých 24 hodin po skončení úvodního zápasu. Co je třeba v projevu pardubického týmu změnit, aby výsledek dnešního druhého semifinále byl příznivější pro červeno-bílé barvy? "Věřím, že dnes zlepšíme náš útočný výkon. Potřebujeme si vytvářet dobré střelecké pozice a ty se sebevědomím proměňovat,” doplnil Bartošek.