18. 03. 2018

Nymburk vs. Beksa

Utkáním na palubovce suverénně vedoucího Nymburka završí pardubičtí basketbalisté první polovinu zápasů v nadstavbové části Kooperativa NBL.

4. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ČEZ Basketball Nymburk (26/0) vs. BK JIP Pardubice (18/8)
pondělí 19. 3. v 18:30

Beksa zatím v nadstavbové části střídá horší a lepší výkony, a stejně tak i vítězství a porážky.

Dosavadní zápasy ve skupině A1 dopadly takto:
porážka v Opavě, triumf ve Svitavách, porážka s Olomouckem a naposledy výhra nad Děčínem.

"Pokud chceme uspět v Nymburku, musíme bránit se stejným nasazením, se stejnou energií, se stejným důrazem, včetně maximální koncentrace na obranný doskok, jako se nám to dařilo v pátek proti Děčínu," poukázal trenér Tomáš Bartošek na kvalitní páteční výkon v defenzivní fázi, jenž nám vynesl nesmírně důležité vítězství nad Válečníky v poměru 79:63.

Nymburk hostil Olomoucko a v parádní přestřelce jej skolil 116:100!!! Už do poločasu stihl nastřádat 61 bodů, do konce třetí čtvrtiny 94! Nymburskými top-skórery v tomto duelu byli Kendrick Ray (22 bodů) a Pavel Pumprla (18 bodů), dalších pět jejich spoluhráčů nastřílelo mezi 10 a 14 body (Vojtěch Hruban, Tomáš Vyoral, Boris Barac, Jaromír Bohačík a Alex Davis).

Ani jeden tým nenastoupí v kompletní sestavě.

Pardubickým trenérům scházeli v posledním utkání nejen dlouhodobě zraněný David Škranc, ale i Scott Martin, jenž si na jednom z tréninků zranil kotník a jeho start je nejistý. Nymburk postrádá pivota Petra Bendu, který se zranil v nedávném odvetném utkání Basketball Champions League, od finále Českého poháru (18. února) nehraje ani Dardan Berisha.

V letošní sezoně se oba soupeři potkali už třikrát: dvakrát v lize a jednou v Českém poháru. Pokaždé uspěl náš soupeř, nicméně právě v jediném utkání v Nymburce jsme byli velmi blízko vítězství - ještě v poslední minutě jsme vedli, a když domácí překlopili skóre ve svůj prospěch, měli jsme ještě dvě potenciálně vítězné střely, ovšem ani jednou míč nepropadl obloučkou.

Jaké faktory budou spoluurčovat vývoj a průběh pondělního zápasu? "Klíčovými faktory budou z naší strany zastavení přechodové fáze domácích, s čímž souvisí eliminace míčových ztrát, je potřeba nedělat špatná rozhodnutí. Musíme se snažit, aby Nymburk hrál do plných, do postavené obrany," odpověděl Tomáš Bartošek.

"Velmi důležité bude i to, zda se dokážeme vyvarovat hluchých míst - ve finále Českého poháru jsme měli dvě pasáže, kdy jsme Nymburku dovolili udělat delší bodovou šňůru, čehož se rozhodně budeme chtít vyvarovat," doplnil pardubický trenér.