07. 05. 2016

Nymburk si uhrál postupový mečbol

Stejně jako Zápas 1, i semifinálové utkání 2 rozhodla jediná čtvrtina - dnes hned ta první, kterou Nymburk vyhrál 12bodovým rozdílem a v sérii vede 2 - 0.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, 2. ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 67:84
(15:27, 19:20, 12:21, 21:16)

Stav série: 0 - 2

Body: Autrey 13, Kotas 12, Švrdlík 11, Škranc 6, Půlpán 6, Pandula 5, Potoček 4, Wall 3, Kohout 2, Příhonský 2 - Randle 19, Dixon 14, Benda 11, Kříž 11, Welsch 8, Hruban 6, Jagodič 6, Vaughn 4, De Zeeuw 4, Peterka 1

Diváků: 1390

Nymburk nakročil k zisku druhého semifinálového bodu hned v první čtvrtině.

Během úvodních 41 sekund trefil dvě trojky (Kříž, Randle), naopak Beksa se dočkala prvních bodů až ve 4. minutě, za stavu 0:9. V polovině první části hry už byl rozdíl ve skóre dvouciferný (2:14), a i když se Pardubice po time-outu díky tříbodovým zásahům Jobiho Walla a Lamba Autreyho přitáhly o něco blíže, soupeř si po většinu první půle držel více než desetibodový odstup. "Nymburk hrál od začátku utkání výborně, zvlášť v útoku. Získal sebevědomí a kontroloval zápas," chválil soupeřovu ofenzívu pardubický kouč Levell Sanders.

V polovině druhé čtvrtiny Lukáš Kotas třemi úspěšnými šestkami snížil na jednociferný rozdíl (26:35), ovšem v závěru poločasu obhájci titulu navýšili svůj náskok na šestnáct bodů (19. minuta - 31:47). Beksa výrazně zlimitovala počet vlastních ztrát (3 - 7!) a vládla na doskoku (útočné 9 - 4), měla však výrazně nižší úspěšnost střelby z pole (31% - 57,7%).

O výsledku druhého semifinálového duelu definitivně rozhodlo třetí hrací období. Rozdíl ve skóre v jeho průběhu narostl nad dvacetibodovou hranici - poprvé v 26. minutě, kdy přesně trojkoval Chasson Randle (39:60) - a podobný náskok si Nymburk nesl i do čtvrté čtvrtiny, v níž si, i přes dílčí korekci skóre, pohlídal postupové mečboly.

Beksa měla dva dvouciferné střelce. Lamb Autrey nastřádal 13 bodů (střelba z pole 5/11, tresté hody 2/2), Kamil Švrdlík proměnil polovinu svých střeleckých pokusů a zapsal 11 bodů (z pole 5/10). Vítěze táhl Chasson Randle, autor 19ti bodů (trojky 3/4), Michael Dixon zaznamenal 14 bodů + 6 asistencí.

"Byl to jiný zápas než první utkání. V něm jsme měli 24 ztrát, dnes jsme neztráceli tolik míčů," hodnotil Duel 2 kouč Sanders.

"Některé naše střely ale nebyly sebevědomé a Nymburk toho po doskocích využíval k rychlým protiútokům. Souvisí to s tím, co jsem říkal už před zápasem: potřebujeme ztratit přílišný respekt z Nymburku. To musíme změnit," říkal Levell Sanders i s ohledem na Utkání 3, které se bude hrát na začátku příštího týdne.

Výjezd fanoušků na Zápas 3

Klub organizuje fanouškovský výjezd na třetí semifinálové utkání do Nymburka. Odjezd bude v úterý 10. 5. v 17 hodin od haly Dukla, cena včetně vstupenky činí 100 Kč. Závazné přihlášky zasílejte na e-mail olga.remesova@bkpardubice.cz, nejpozději do pondělí 9. 5. do 10 hodin.