29. 11. 2020

Neúspěšná koncovka

Až úplná koncovka rozhodla napínavou bitvu mezi Beksou a Ostravou v utkání o 3. místo na mezinárodním turnaji ve Varšavě. Závěr o něco lépe zvládl náš soupeř, který vyhrál o jediný bod.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ VE VARŠAVĚ:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice 70:69
(26:20, 11:16, 18:15, 15:19)

Oproti sobotnímu utkání s Legií Varšava trenéři již měli k dispozici uzdraveného Josefa Potočka, scházeli tedy reprezentanti Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem a zdravotně indisponovaní Michal Svojanovský, David Škranc a Jakub Merešš. V kompletním složení nenastoupila ani Ostrava, jíž chyběli zranění Petr Bohačík s Radkem Pumprlou.

Po úvodní trojce Ostravy jsme vyhráli další úsek hry 20:9, když se nám několikrát podařilo skórovat ze snadnějších pozic v přechodové fázi, a po sedmi minutách jsme byli vpředu o 8 bodů. Stejný rozdíl platil i v 13. minutě (stav 22:30), ovšem závěrečnou pasáž první půle lépe zvládl soupeř a díky Watermanovu dopichu v poslední sekundě si nesl do druhého poločasu nejtěsnější vedení.

"První půle byla z naší strany špatná, hlavně pokud jde o doskok: nechali jsme Ostravě hodně útočných doskoků," poukázal Josef Potoček na 10 útočných doskoků soupeře v první půli.

Vyrovnaná bitva pokračovala i po přestávce. Žádný tým dlouho nevedl vyšším než čtyřbodovým rozdílem. Přesně 3 minuty před koncem přesně trojkoval z rohu hřiště Josef Potoček a vyrovnal na 64:64, leč na druhé straně okamžitě kontroval ze stejné vzdálenosti Justus Alleyn a po naší ztrátě úspěšným nájezdem zvýšil Filip Šmíd.

Skvělý Josef Potoček nás další trojkou přitáhl do nejtěsnějšího kontaktu (80 sekund před koncem 70:69). Ostrava poté nedokázala z následujících dvou útoků skórovat, a tak jsme měli dostatek času na potenciálně vítěznou střelu. Po time-outu si vzal míč T. J. Dunans, 5 sekund před koncem najel do vnitřního prostoru, ovšem po jeho přihrávce Prokop Slanina ani po něm Petr Heřman nedokázali úspěšně zakončit. "Druhá půle byla z naší strany lepší. Bojovali jsme o každý balón, hráli jsme s energií, ale bohužel, koncovka byla i o štěstí a nám poslední střela nepadla," řekl dále Josef Potoček.

Top-skórer Beksy vynechal kvůli zdravotním potížím sobotní utkání s Legií Varšava, neabsolvoval ani jeden z předzápasových tréninků. Jak se v zápase cítil? "Cítil jsem se dobře, až na konec utkání. Hrál jsem už delší úsek a bylo to znát, cítil jsem se trošku unavenější. Celkově jsem ale moc rád, že jsem si před pokračováním Kooperativa NBL mohl zahrát," doplnil autor čtyř trojek a celkem 18 bodů.

V příštím týdnu se znovu rozjede základní část Kooperativa Národní basketbalové ligy.

V nejbližším utkání Beksa vyzve právě Ostravu, hrát se bude ve Sportovní hale Dašická ve čtvrtek 3. prosince od 17:30 (bez diváků, utkání bude možné sledovat od 17:00 živě na TVCOM.cz).