09. 09. 2018

Netradiční remíza

Netradiční remízou skončilo druhé přípravné utkání Beksy v polské Dabrowé Górniczi - prodloužení se z rozhodnutí domácího klubu nehrálo...

PŘÍPRAVA:

MKS Dabrowa Górnicza vs. BK JIP Pardubice 85:85
(22:22, 12:20, 24:22, 27:21)

Body: Benjamin 22, Williams 16, Jackson 11, Kohout 8, McGaughey 8, Půlpán 5, Nečas 4, Švrdlík 4, Svoboda 3, Potoček 2, Škranc 2

Domácí rychle vedli 8:0 a po 4 minutách dvouciferně 14:4, ale další narůst rozdílu ve skóre už jsme nepřipustili. Výrazně jsme zagresivnili hru na obou polovinách hřiště, přidali útočný doskok a lepší řešení obranných situací, a výsledkem byla šňůra 8:20. V polovině 3. čtvrtiny Dwayne Benjamin 6 body potáhl naši 8bodovou šňůru a před přestávkou jsme odskočili až do osmibodového vedení. "Pasáž od poloviny první čtvrtiny do konce poločasu byla z naší strany nejlepší, v obraně i v útoku, a šli jsme přes ně," okomentoval povedený úsek hry rozehrávač Viktor Půlpán.

Rychle však dodal: "Nestačí hrát dobře jen 15 minut..."

Ani vstup do druhé půle nám totiž nevyšel: mezi 21. a 26. minutou jsme inkasovali 16 bodů, i kvůli několika nevynuceným ztrátám míče, a polský tým otočil stav na 50:49. Donovan Jackson a Dwayne Benjamin nás svými trojkami znovu odtáhli, ovšem Górnicza v 34. minutě opět srovnala krok, dílem i díky zvýšené aktivitě v souboji o odražené míče, a v 36. už vedla 73:71. "Měli jsme ve hře delší výpadek. Začne to tím, že uděláme nějaké zbytečné ztráty, v obraně špatně vykomunikujeme nějakou situaci, třeba řešení clony, a pak se to kupí. Je potřeba hlavně po celou dobu dobře komunikovat," zdůraznil Pulpy.

Dva rychlé protiútoky, zakončené Radkem Nečasem a Viktorem Půlpánem, pomohly k dílčímu obratu (73:77), jenže následovaly tři ztráty během dvou minut a obrat na druhou stranu (38. minuta - 82:79). V 39. minutě dvakrát přesně trojkoval Williams (82:85), ale trojkou si pomohli i domácí - do poslední minuty se šlo za nerozhodného stavu.

Domácí minuli dvě šestky, na druhé straně Dwayne Benjamin netrefil trojku, načež naše agresivní obrana donutila polský tým ke ztrátě. Do konce zbývalo 9 sekund, ovšem po time-outu jsme již přesně nezakončili. "Pozitivní na dnešním zápase je, že to z naší strany bylo o kus lepší než včera proti Lublinu. A také to, že jsme si vyzkoušeli vyrovnanou koncovku, i když jsme vítěznou střelu netrefili. Je vidět, že se na hřišti občas hledáme, ale to se srovná. Kádr se docela obměnil, já jsem zatím absolvoval jen pár tréninků a první dva zápasy a moc jsem nevěděl, co od toho čekat. Máme ještě čas na to, aby si všechno sedlo," doplnil Viktor Půlpán.