02. 12. 2023

Nepovedený závěr

První zápas po reprezentační přestávce jsme bohužel nezvládli. V ostravské hale jsme sice dokázali smazat dvouciferné manko, ovšem nepovedený závěr rozhodl o naší porážce o 12 bodů.

14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK KVIS Pardubice 87:75
(18:21, 21:12, 19:23, 29:19)

Pardubickou premiéru má za sebou křídelník Kameron Chatman (9 bodů + 4 doskoky za 34 minut), do hry už zasáhl i rozehrávač Michal Svojanovský (3 doskoky a 1 asistence za 14,5 minuty). Naopak kromě rekonvalescenta Matěje Burdy scházel vinou náhlých zdravotních potíží i další rozehrávač Tomáš Vyoral. Poté, co se nám ve třetí čtvrtině podařilo zcela smazat 11bodovou ztrátu, rozhodl o osudu utkání vstup do poslední části hry. Domácí si 7 body za sebou vypracovali zásadní bodový polštář, který už udrželi až do konce.

V první čtvrtině si ani jeden tým nevypracoval výraznější náskok: domácí vedli nejvíce o 2 body (15:13), my jsme záhy otočili 6bodovou šňůrou na 15:19. Pasáž od 11. do 15. minuty však skončila 11:3 (Jeter se na tom podílel 6 body) a Ostrava vedla o 5 (stav 29:24), těsně před přestávkou pak rozdíl ještě o jeden bodík navýšila.

Bohužel jsme si opět nepomáhali úspěšnými trojkami, za celý první poločas jsme netrefili ani jedinou (z 8 pokusů, Ostrava proměnila 3). Dva hráči, Jure Škifić s Adamem Lukešem, navíc nasbírali už do přestávky po 3 osobních chybách.

Vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl.

Za stavu 41:37 domácí nastříleli 7 bodů v řadě a po Jeterově koši z protiútoku poprvé vedli dvouciferně (24. minuta - 48:37).

Až poté jsme Davidem Pekárkem trefili první trojku, jenže vzápětí na druhé straně kontroval ze stejné vzdálenosti Matej Majerčák. Hlavy jsme však neklopili a Jurem Škifićem, jehož parádní asistencí vybídl ke skórování Michal Svojanovský, a přesně trojkujícím Petrem Šafarčíkem jsme se v polovině 27. minuty přitáhli na odstup 5 bodů (stav 53:48). Náš nápor pokračoval i dál a v závěru třetí čtvrtiny už Petr Šafarčík dvěma proměněnými trestnými hody otáčel na 55:56 - úsek od 27. do 30. minuty skončil 2:13!

Na startu poslední čtvtiny však přišla rozhodující pasáž. Za stavu 58:58 hostitelé nastříleli 7 bodů v řadě, a když mezi 36. a 37. minutou Rashad Madden a Chase Jeter proměnili všech 5 trestných hodů a rozdíl narostl až na 77:64, bylo o vítězi rozhodnuto.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Adam Choleva (trenér NH Ostrava):

"Cenná a důležitá výhra proti Pardubicím. Dnes byly oslabené o Tomáše Vyorala a výhru bereme my, za což jsem rád. Rozhodl počet (ne)ztrát, když jsme to udrželi na 9. Navíc jsme měli přes 20 asistencí, dokázali jsme si půjčit balon. Co nám dělalo problém, to byl útočný doskok Pardubic. Po poločase jsme to změnili k lepšímu a bereme výhru."

Rashad Madden (hráč NH Ostrava):

"Na zápas jsme se výborně připravili a bereme důležitou výhru."

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

"Do zápasu jsme vstoupili bez prvního rozehrávače, nakonec musel hrát na této pozici Šafarčík. Odehrál své maximum, ale stejně hře chyběla ta patřičná organizace. Ke konci nám chyběla i energie. Nedá se nic dělat, v pondělí musíme opět do tréninku, v neděli nás čeká další zápas. Gratuluji Ostravě k výhře."

Michal Svojanovský (hráč BK KVIS Pardubice):

"Zápas se hodnotí těžko. Chtěli jsme tu vyhrát, jelikož 14 dní teď pracujeme na něčem novém. Do zápasu jsme se dokázali několikrát vrátit, pomohli jsme si zónou, ale nakonec to nestačilo. Navíc jsme se nedokázali trefit z dálky."