24. 10. 2018

Naději vzala poslední čtvrtina

Stejně jako pondělní ligový zápas s Děčínem, i dnešní utkání FIBA Europe Cupu se Saratovem jsme ztratili na startu poslední čtvrtiny. Na první pohárovou výhru tak stále čekáme.

2. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

BK JIP Pardubice vs. BC Avtodor Saratov 90:102
(26:15, 19:29, 23:27, 22:31)

Po skvělém začátku, který vyústil až ve 14bodové vedení (29:15), jsme měli v další pasáži útočný útlum, ale utkání jsme ztratili zejména na obranné polovině hřiště. Ve druhé, třetí a čtvrté čtvrtině jsme inkasovali dohromady 87 bodů!!! Přesto jsme byli ve hře o vítězství až do poslední čtvrtiny: v jejím úvodu jsme se přitáhli na rozdíl jediného bodu, nicméně úsek mezi 31. a 35. minutou jsme ztratili 2:14. "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, trefili jsme koše, které nás dostaly do zápasu," předeslal trenér Levell Sanders"Chceme hrát rychle nahoru dolů, stejně jako Saratov. Navzdoru tomu, že soupeř změnil obranu, jsme měli hodně otevřených střel, které jsme bohužel neproměnili."

Start jsme měli parádní: zatímco Avtodor minul prvních šest střel z pole, my jsme během úvodních 100 sekund trefili dvě trojky a dvojku a rychle odskočili do vedení 8:0. O chvíli později Ondřej Kohout trefil další trojku, a když záhy skóroval i David Škranc, vedli jsme dvouciferně (13:2)! Hned první útok ve druhé čtvrtině znamenal další tři body: Donovan Jackson byl faulován při trojce a po jeho třech úspěšných šestkách jsme byli vpředu o maximálních 14 bodů (29:15).

Ještě do přestávky jsme však o slibný náskok přišli.

Na vině byly míčové ztráty, soupeřovy útočné doskoky i tři přesné trojky - i díky nim Saratov natáhl svoji šňůru v úseku od 12. do 17. minuty na 5:22 (!) a krátce před pauzou otočil průběžný stav na 34:37.

Během extrémně vyrovnané třetí čtvrtiny ani jeden tým nevedl o více než 6 bodů, a tak o vítezi rozhodla až poslední část.

Její vývoj jako by předznamenala situace z koncovky třetího hracího období. Za stavu 68:68 zbývala hostům po našem taktickém faulu jen jediná sekunda na zakončení, jenže Anthony Ireland trefil trojku z velké dálky... a od té chvíle jsme ani jednou nevedli. V pasáži od 31. do 34. minuty jsme měli střelecký výpadek, navrch jsme přidali několik míčových ztrát a Avtodor si vypracoval rozhodující náskok (72:85). V 36. minutě se nám sice podařila velmi rychlá šňůra 7:0 a přitáhli jsme se na šestibodový rozdíl (81:87), ovšem Trae Golden odpověděl přesnou trojkou a vrátil svému týmu kontrolu nad utkáním. "Druhá polovina zápasu, to byl boj. Saratov má velmi dobré hráče, kteří hráli dobře jeden na jednoho, proměňovali střely a to je uklidnilo. Mají dobrý tým, ale nemohu říct nic špatného ani o mých hráčích. My jsme bojovali a předvedli dobrý výkon, na tom si myslím, že se dá stavět," doplnil Ell.