11. 11. 2015

Koncovka pro Děčín

Pardubičtí basketbalisté prohrávali v průběhu hitu 10. kola jen 2,5 minuty, přesto bitvu o první místo s Děčínem ztratili - v koncovce těsně o jediný koš.

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 65:67
(15:13, 19:17, 19:17, 12:20)

Body: Pandula 14, Wall 13, Švrdík 13, Škranc 9, Půlpán 7, Sanders 5, Kotas 2, Nečas 2 - Vyoral 18, Houška 12, Stria 10, Pomikálek 8, Šiška 8, Landa 5, Jelínek 5, Ježek 1

Hráč utkání: Luboš Stria
Diváků: 1092

Bekse nebylo nic platné, že byla téměř neustále vpředu - celkem 32:36 min., Válečníci jen 02:39 min. Poměr bodů po ztrátách byl 13 - 1 (ztráty 12 - 15), útočné doskoky 12 - 11, body z protiútoků jen 6 - 3. I když oba sokové valili dopředu, stejně bleskurychlé obrany nedovolily příliš snadných košů.

Nejdelší bodové šňůry přišly hned v úvodu zápasu: pardubický tým odstartoval zápas osmi body v řadě, Děčín záhy kontroval dokonce deseti. Beksa v dalším průběhu několikrát odskočila - v 18. minutě na 30:21, v 25. na 44:36, v 28. na 49:41... - ovšem vedení nikdy nepřevalila přes psychologickou desetibodovou hranici.

Vyrovnaná bitva gradovala v závěrečné čtvrtině. Tři minuty před koncem Dušan Pandula posunul skóre na 63:59, ale na druhé straně ihned odpověděl Tomáš Pomikálek trojkou a v 39. minutě trefil dva klíčové koše Tomáš Vyoral: dvěma zásahy po sobě, po kombinaci pick-and-roll osamocený na čáře trestného hodu, natáhl rozhodující šňůrou Válečníků na 0:7 a otočil na 63:66. Beksa ještě snížila na rozdíl jediného bodu, vzápětí po zisku míče měla dokonce k dispozici poslední útok - celých 24 sekund, leč kontr-obrat již nedokonala.

Mezi střelci čněla dvouciferná trojice Dušan Pandula (14 bodů, střelba z pole 6/14, trestné hody 1/4), Jobi Wall (13 bodů + 7 doskoků, trojky 3/5), Kamil Švrdlík (13 bodů, z pole 5/10, trestné hody 3/4), v děčínském dresu zářil - hlavně v klíčových pasážích - rozehrávač Tomáš Vyoral, autor 18 bodů a 5 asistencí.