19. 01. 2019

Kolaps

Nečekaná ztráta. Beksa sice odehrála v Ostravě solidních 26 minut, ovšem v závěrečné pasáži prohospodařila vedení o 15 bodů a musí skousnout další trpkou porážku.

20. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice 100:92
(27:30, 18:25, 20:17, 35:20)

Běžela 26. minuta, když skórující Kamil Švrdlík završil naši minišňůru 0:6, čímž posunul rozdíl ve skóre na 15 bodů - jednalo se o náš nejvyšší náskok v zápase. Zdálo se, že jsme definitivně zlomili odpor Nové huti, jenže velmi slibně rozehrané utkání jsme zcela nepochopitelně ztratili. V euforii hrající Brandon Boggs (trojky 5/7!!!) rychlými 8 body vrátil svému týmu víru, mezi 33. a 34. minutou pak Lukáš Bažant svými 7 body v řadě už otáčel skóre, a byť jsme se poté ještě na chvíli dostali do mírného vedení, koncovku, a tím i celý zápas, pro sebe nakonec získala Ostrava. "Jsem naším výkonem velmi zklamaný. Hlavně z toho, že jsme si opět nechali dát 100 bodů," uvedl trenér Levell Sanders.

Od začátku jsme byli velmi produktivní v útoku (v první čtvrtině trojky 3/3, střelba z pole 61%), ovšem na obranné polovině hřiště jsme až příliš často pouštěli do dobrých pozic domácí lídry, zejména Zaharijeviče (9 bodů v první části). V úvodních 11 minutách jsme inkasovali 32 bodů (!), ovšem pasáž od 12. do 15. minuty vyzněla jednoznačně v náš prospěch (šňůra 0:12) a poprvé jsme vedli dvouciferně.

Nejpovedenější úsek jsme odehráli na startu druhé půle. Kamil Švrdlík nás svými 9 body potáhl do trháku 53:68 - do konce zbývalo necelých 14 minut. Ostravští, vedeni především duem B+B (Boggs a Bažant), však dokázali umně využívat mezer v naší defenzívě, a protože sami jsme v útoku mezi 26. a 35. minutou proměnili pouhé 3 z devatenácti střel, domácí po šňůře 26:8 rázem otočili 6 minut před koncem na 79:76!

Donovan Jackson ještě 5 body zařídil kontr-obrat (81:83), leč nikoliv definitivní. Naopak, Nová huť zareagovala šňůrou 11:2, díky níž vstupovala do závěrečné dvouminutovky se sedmibodovým polštářem (92:85), a tohle manko už se nám smazat nepodařilo.

Oba týmy trefily shodně 8 trojek, téměř totožnou úspěšnost měly i z dvojek (27/48 - 26/45), a tak jedním z jazýčků na vahách byly trestné hody, z nichž vítězové vytěžili o 6 bodů více (22/26 - 16/19). Bohužel jsme více nevytěžili z naší výškové převahy, dokonce jsme prohráli boj o odražené míče (doskoky 41 - 39, z toho útočné 15 - 14). "Mluvili jsme před zápasem o důležitosti doskoku, speciálně o obranném doskoku, a nechali jsme domácím 15 útočných doskoků," upozornil Ell na jedno z klíčových čísel. Nepomohlo nám ani 34 bodů z rychlých protiútoků.