05. 09. 2016

Kapfenberg poražen, Beksa i nadále stoprocentní

Do domácího turnaje O pohár hejtmana vstoupili pardubičtí basketbalisté vítězně, když porazili rakouský Kapfenberg patnáctibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ - O POHÁR HEJTMANA:

BK JIP Pardubice vs. ECE Bulls Kapfenberg 78:63
(22:14, 23:17, 21:14, 12:18)

Body: Burnett 21, Švrdlík 15, Autrey 13, Wall 8, Kohout 6, Potoček 6, Škranc 6, Roub 2, Půlpán 1

Pardubickému týmu, který v přípravě zapsal třetí vítězství v řadě, opět scházela perimetrová trojice Lukáš Kotas-Dušan Pandula-Josef Příhonský. Poprvé se před domácími fanoušky představil jediný novic v sestavě Beksy, americký křídelník Dominez Burnett, a hned se stal nejlepším střelcem zápasu s 21 body. Famózní bilanci měl zpoza tříbodového oblouku, odkud proměnil 5 ze 7 pokusů, navrch přidal 5 zisků a v obraně a 4 doskočené míče.

Beksa vedla celý zápas. Zkraje druhé čtvrtiny poprvé dvouciferně (24:14), ve třetí čtvrtině po osmibodové šňůře poprvé dvacetibodovým rozdílem (61:41), nejvyšší rozdíl činil o chvíli později 22 bodů.

Vítězové měli kromě Burnetta ještě dva dvouciferné střelce, velice efektivního 15bodového pivota Kamila Švrdlíka (střelba z pole 7/9, trestné hody 1/1) a 13bodového rozehrávače Lamba Autreyho (z pole 5/9, trestné hody 3/4). Nejlepším střelcem Bulls byl Karrem Jamar s 17 body (z pole 7/8, trestné hody 2/2).