25. 02. 2017

Jubilejní vítězství

Parádní výkon a jednoznačné vítězství - v letošním ročníku Kooperativa NBL jubilejní dvacáté! Beksa potvrdila průběžné 2. místo, když přehrála Děčín 16bodovým rozdílem.

3. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 81:65
(24:20, 23:12, 10:12, 24:21)

Body: Burnett 17 (+4 as.), Švrdlík 16, Wall 10, Kohout 8, Nečas 8, Autrey 7 (+4 as.), Půlpán 6 (+7 as.), Kotas 3, Pandula 2, Škranc 2, Roub 2 - Šiška 13, Krakovič 9, Palyza 7, Ježek 7, Kroutil 6 (+4 as.), P. Houška 6, Vyoral 5, Pomikálek 4, J. Houška 3, Landa 3, Bažant 2

Hráč utkání: Kamil Švrdlík
Diváků: 1220

Válečníci vedli jen 1,5 minuty v úvodu zápasu, kdy zapsali prvních 5 bodů. Radek Nečas však rychlými 8 body přispěl k naší šňůře 18:4 a od té chvíle už jsme ani jednou neztráceli - naopak, v poslední čtvrtině se náš náskok vyšplhal až na 24 bodů!

V první čtvrtině jsme ztratili 7 míčů, ale stříleli jsme s mnohem vyšší úspěšností než soupeř (55,6% - 29,4%) a hlavně díky tomu jsme se neustále drželi vpředu. Klíčová pasáž se odehrála mezi 12. a 14. minutou: po šňůře 12:0 jsme odskočili do čtrnáctibodového trháku a v celém dalším průběhu už jsme Děčín nepustili do bližšího kontaktu. "Dobře jsme začali. Hráli jsme s velkou energií, v obraně jsme věděli, co si máme hlídat. Nenechali jsme rozehrát ani jednoho klíčového hráče Děčína a to bylo podstatné," ohlédl se Radek Nečas za vydařenou první půlí. "Myslím, že první poločas se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolů."

Zatímco v úvodních dvou čtvrtinách jsme zaznamenali 24 a 23 bodů, při velmi dobré úspěšnosti střelby z pole 56%, ve třetí části hry ani jeden tým střelecky nezářil: pardubičtí basketbalisté proměnili jen 4 střelecké pokusy a nastřádali 10 bodíků. Jenže Válečníci stihli o pouhé 2 více. Přesto, nebo právě proto, Radek Nečas tvrdil: "Z mého pohledu byl rozhodující začátek druhého poločasu."

Své tvrzení zdůvodnil. "Na obou stranách byl na koši 'dekl' a nikdo se nemohl trefit. Skóre zůstalo prakticky stejné, nikdy jsme Děčín nepustili na jednociferný rozdíl. Díky tomu neměli čím zápas otočit a my jsme dokráčeli do vítězného konce," podotkl kapitán Beksy. Hned na startu poslední čtvrtiny trefil koš s faulem Dominez Burnett, nedlouho po něm se přesně trefil Kamil Švrdlík a bylo to téměř o 20 (62:44).

Více ohlasů si přečtěte zde: "Výborný týmový výkon"

Šest minut před koncem úspěšně trojkoval Jobi Wall, o chvíli později Lamb Autrey s Dušanem Pandulou natáhli naši šňůru na 10:2 a dvě minuty před koncem byl rozdíl na maximu - 79:55! Děčín v koncovce deseti body za sebou snížil, ovšem na našem přesvědčivém vítězství - nad Děčínem již třetím v řadě! - to nic nezměnilo.

Děčínští sice vystřelili o 9 pokusů z pole více, a častěji stáli i na čáře trestného hodu, ovšem co do úspěšnosti za námi zaostávali - zejména v dvojkách (61,9% - 38,9%). Potvrdili jsme dominanci na doskoku (doskočili jsme o 16 míčů více), z brejků jsme vytěžili o 13 snadných bodů více, a tak jediným výrazným negativem je 27 míčových ztrát.

Klíčovými muži naší ofenzívy byli Dominez Burnett (17 bodů, z pole 6/10, trestné hody 4/7) s Kamilem Švrdlíkem (16 bodů, z pole 7/9, trestné hody 2/4), skvělý vstup do utkání měl Radek Nečas, jenž stihl všech svých 8 bodů v úvodu zápasu, načež ho výrazně brzdily problémy s fauly. Velmi dobrý part odehrál i Viktor Půlpán, jenž k energické obraně přidal i výtečných 7 asistencí.

Poražení měli jediného dvouciferného střelce v Ondřeji Šiškovi (13 bodů, z pole 5/8, trestné hody 1/4). Tomáš Vyoral zůstal na 5 bodech (z pole 1/12), nedařilo se ani další střelecké opoře Lukáši Palyzovi (z pole 2/9).