24. 10. 2015

Jízda! Beksa ovládla šlágr o 23 bodů

To byla jízda! Beksa odehrála nejlepší zápas dosavadního průběhu základní části a Prostějov deklasovala rozdílem 23 bodů!

5. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Ariete Prostějov 85:62
(25:12, 20:23, 23:11, 17:16)

Body: Wall 20, Švrdlík 14, Pandula 11, Příhonský 10, Půlpán 9, Potoček 8, Škranc 5, Šoukal 4, Kotas 2, Formánek 2 - Palyza 15, Šteffel 12, Slezák 8, Roseboro 6, Kouřil 5, Marko 5, Peterka 4, Sehnal 3, Dokoupil 2, Novák 2

Hráč utkání: Kamil Švrdlík
Diváků: 837

Agresivní obrana, tryskový přechod na útočnou polovinu hřiště, parádní střelba z dálky.

To byly zásadní atributy, které zdobily hru Beksy a dovedly ji k přesvědčivému triumfu nad Orly.

Pardubickým basketbalistům skvěle vyšla hned první čtvrtina. Ariete sice vedlo na konci 3. minuty po Markově trojce 5:7, ovšem následovala fantastická šňůra 17:0 (!!!), na níž se nejvíce podílel Jobi Wall, autor 11 bodů v úvodních devíti minutách! Diváky aplaudovaný obrat na 22:7 soupeře utlumil, leč jen dočasně. Na přelomu první a druhé části hry se Prostějov nadechl, hlavně díky dvěma Slezákovým trojkám (ve zbytku zápasu už přidal jediný koš) a Palyzovu ofenzivnímu příspěvku. a 3,5 minuty před pauzou už to bylo jen těsných 33:31!

Klid do bíločervených řad vnesla koncovka prvního poločasu. Jobi Wall hned dvakrát úspěšně trojkoval, mezi jeho dva dálkové pokusy se vtěsnal dunk Kamila Švrdlíka, jenž obral o míč Davida Šteffela, a po osmibodové šňůře to velmi rychle bylo znovu o deset - 41:31.

Definitivní pojistka přišla ve třetí čtvrtině. Jako první si vzal slovo Jobi Wall, jenž v 21. minutě zapsal již svou pátou přesnou trojku (20 bodů!!), po něm skóroval ze stejné vzdálenosti i Dušan Pandula a rozdíl ve skóre narůstal. Po trojce Davida Škrance v 29. minutě se poprvé přehoupl přes dvacetibodovou hranici (66:44), po dvou trojkách dalšího mladého snajpra Josefa Potočka to bylo téměž o třicet - 78:50!!!