11. 04. 2017

Je jedno, o kolik vyhraješ

První čtvrtfinálové utkání hodnotili na tiskové konferenci trenéři Levell Sanders s Lubomírem Růžičkou a hráči Lukáš Kotas s Hunterem Mickelsonem.

Echo tiskové konference

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy):
“Pro nás to byl po téměř 18 týdnech těžký soupeř, který hraje tvrdou obranu, má výborný přechod do útoku. Bylo to, jako když jdete na rande naslepo s holkou, kterou znáte jenom z Facebooku a nevíte, co od toho čekat. Start nám samozřejmě nevyšel, ale postupem času jsme se dostali do tempa, myslím si, že ještě ve 3. čtvrtině to byl zajímav zápas, ale rozhodly zkušenosti hráčů, kteří tady jsou stěžejní, což je Jobi Wll a Dominez Burnett, kteří na sebe vzali odpovědnost, dávali těžký střely a Pardubice se dostávaly do lepšího a lepšího bodovýho polštáře a zápas kontrolovaly. Takže je to 1:0, já gratuluji Pardubicím k prvnímu kroku, ale jak říkam, já si myslím, že čím déle bychom hráli s Pardubicemi, čím více zápasů bychom hráli třeba proti soupeřům ze skupiny A1, tím víc bychom byli zvyklí na tohle tempo, protože v A2 jsme se s takovýmhle tempem nesetkali. Smaozřejmě, všichni jsme to věděli, očekávai jsme to, připravovali jsme se, ale tréninkem takovéhle tempo nenasimulujete, ani kdyby jste chtěli.”

Hunter Mickelson (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy):
“Byl to dobrý zápas. Věděli jsme, že Pardubice budou těžkým soupeřem. Bude to dlouhá série, ale jsem hrdý na to, jak jsme dnes bojovali, a budeme se muset hrát dohromady a přijít zítra na nový zápas.”

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
“V play-off je jedno, o kolik bodů vyhrajete, je to prostě 1:0. Jsem spokojen, jakým způsobem jsme vstoupili do zápasu, zvlášť na obranné polovině. Podařilo se nám získat míče a dát pár lehkých košů z rychlých protiútoků a to si myslím, že bylo důležité, hlavně v prvním zápase v sérii. Měli jsme několik hráčů, kteří byli trochu nervózní, ale tyhle lehké koše nás uklidnily. Samozřejmě, Svitavy mají dobrý tým a basketbal je hra o šnůrách, dostaly se zpátky do zápasu, pomohli jsme jim totiž několika nevynucenými chybami. Poté jsme se snažili opět dostat do tempa, zase je dostat malinko pod tlak, snažili jsme se hrát naši hru, být agresivní, kontrolovat tempo zápasu a to se nám většinu zápasu dařilo. Teď jenom zregenerovat a připravit se na zítřek.

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
“Dnes jsme určitě nečekali, že bychom vyhráli o 30 nebo 40 bodů, protože z toho, co jsme viděli na videu a viděli na výsledcích Svitav, tak máme proti sobě stejně rovného a čekali jsme opravdu těžký zápas. Trošku nám pomohl start, kdy bylo vidět, že na tohle tempo nejsou zvyklí, ale zase ukázali, jakou mají kvalitu, že se do zápasu dostali zpátky ve 2. čtvrtině. Pak to pro nás do 4. čtvrtiny byl těžký zápas, byl to velký boj a myslím si, že Svitavy tady neprodají svou kůži lacino. Celá série určitě nebude tak jednoznačná, vedeme 1:0, ale jsou před námi ještě další zápasy.”