23. 09. 2015

Jasná záležitost

Další vítězství, zkrášlené pokořením stobodové hranice, si v přípravě na novou sezonou připsali pardubičtí basketbalisté.
Kolín - soupeře z Kooperativa NBL - rozstříleli 32bodovým rozdílem, přičemž zápas dostali pod kontrolu hned v první čtvrtině.

PŘÍPRAVA:
BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 106:74

(28:13, 30:26, 26:19, 22:16)
Body: Švrdlík 15, Šoukal 12, Příhonský 12, Pandula 12, Kotas 11, Wall 11, Sanders 10 (4 as.), Škranc 9, Potoček 6, Nečas 4, Půlpán 4 (7 as.) - Hunt 20, Machač 11, Allen 11, Horák 11, Vocetka 10...

Beksa prohrávala jen v úvodu zápasu - za necelou minutu 0:4. V následujícím devítiminutovém úseku však natáhla svoji šňůru na 28:6 (!!!) a utkání měla plně pod kontrolou. V polovině druhé čtvrtiny se rozdíl ve skóre přehoupl přes dvacetibodovou hranici (51:29), v poslední čtvrtině vzrostl až na maximálních 36 bodů!

Poměr bodů z protiútoků: 36 - 7!!!
Poměr bodů po ztrátách: 24 - 4!!

Body dosažené z vymezeného území: 44 - 22.
Body náhradníků: 56 - 26.

Hned sedm pardubických hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Nejproduktivnější byl Kamil Švrdlík s 15 body (střelba z pole 7/8, trestné hody 1/2), Dušan Pandula (trestné hody 7/9), Tomáš Šoukal (trojky 2/4) a Josef Příhonský (z pole 5/5!) zapsali shodně po 12ti bodech. Lukáš Kotas (trojky 3/5) a Jobi Wall zaznamenali 12 bodů, Levell Sanders nastřílel 10 bodů.