27. 02. 2016

Jako den a noc

18. minuta - 29:51! 39. minuta - 91:79... Ač Beksa dnešní důležité utkání v Opavě skvěle rozehrála, po nezvládnuté druhé půli padla se slezským týmem i počtvrté v sezoně.

34. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice 95:86
(16:29, 22:26, 30:13, 27:18)

Body: Šiřina 26, Kramný 14, Zbránek 13, Lyčka 12, Blažek 11, Cvek 8, Dragoun 6, Jurečka 5 - Švrdlílk 19, Autrey 16, Nečas 15, Pandula 11, Wall 8, Kotas 5, Příhonský 3, Škranc 3

Odehráli jsme skvělý první poločas. Za necelých 18 minut jsme Opavě vysázeli 51 bodů (!) s fantastickou úspěšností střelby z pole 81% (21/26!!!, z toho trojky 5/6) a vedli jsme až 22bodovým rozdílem!!!

Výborně nám vyšel vstup do utkání: rychle jsme vedli 7:0, o chvíli později 10:3 a po osmi minutách poprvé dvouciferně 24:13. V laufu hrající Kamil Švrdlík, prosazující se zpod koše i dlouhými dvojkami, táhl naši počáteční ofenzívu 14 body - v té chvíli měl na kontě více bodů než celý opavský tým! Na konci 9. minuty se z velké dálky trefil Lukáš Kotas a rozdíl ve skóre dosáhl čtrnácti bodů.

Slezany jsme tlačili do těžkých střel, naopak v útoku jsme si vytvářeli dobré pozice pro zakončení a to se příznivě projevovalo i na průběžném stavu. Do 14. minuty jsme opavský koš zasypali 40 body, v polovině 16. minuty to bylo o dvacet (44:24) a v 18. minutě, po oku lahodící kombinaci zakončené aktivním Radkem Nečasem, dokonce o 22 (51:29)!!! "První poločas byl z naší strany famózní, plnili jsme věci, které jsme si řekli. Soustředili jsme se na obranu, ve které jsme situace řešili tak, jak jsme se na ně připravovali, a v útoku se nám dařila střelba," chválil svůj tým trenér Tomáš Bartošek.

"Bohužel nám nevyšel vstup do třetí čtvrtiny, domácí několika trojkami a koši z faulem snížili a chytli se," litoval Tomáš Bartošek rychle ztraceného slibného dvacetibodového náskoku. "My jsme naopak v obraně udělali několik chyb a to nás dostalo do velké křeče."

Ještě jsme se sice odtáhli do dvanáctibodového vedení, ovšem dvě Šiřinovy trojky a Blažkova smeč z protiútoku znamenaly definitivní návrat Slezanů do zápasu - 28. minuta, 64:66. Třetí čtvrtinu Opava ovládla 30:13 a v jejím závěru stihla vyrovnat...

Radim Kramný hned v úvodu čtvrté čtvrtiny poprvé zajistil svému týmu vedení (70:69). Naposledy jsme byli vpředu v 33. minutě (73:72), ovšem rozjetí opavští hráči, vedení Jakubem Šiřinou, kontrovali šňůrou 13:4 a 3,5 minuty před koncem měli osmibodový náskok (85:77), který už zkontrolovali.

Pasáž mezi 19. a 39. minutou skončila poměrem 62:28...

"Ve druhém poločase jsme se nemohli vůbec trefit, míjeli jsme i otevřené pozice, navíc jsme v důležitých chvílích nedávali ani trestné hody. Domácí ve výborné atmosféře dohráli utkání v obrovském laufu," doplnil jeden z pardubických trenérů.