12. 04. 2017

I podruhé vítězně

Beksa naplno využila výhodu domácího prostředí a po dvou čtvrtfinálových zápasech vede nad svitavskými Tury 2 - 0. Série pokračuje příští týden dvěma duely ve Svitavách.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 82:68
(26:20, 21:12, 21:17, 14:19)

Stav série: 2 - 0

Body: Pandula 16, Burnett 13, Autrey 11 (+5 as.), Wall 10, Nečas 9 (+8 as.), Půlpán 7, Škranc 7, Švrdlík 6, Kotas 3 - Mickelson 16, Jelínek 14, Smithson 13, Roseboro 8, Marko 7, Teplý 4, Slezák 4, Vučica 2

Hráč utkání: Radek Nečas
Diváků: 1243

Druhý zápas série se vyvíjel úplně jinak než Utkání 1. Zatímco včera jsme si velmi rychle vytvořili 15bodové vedení, o které jsme však v závěru první půle téměř přišli, dnes se Tuři v úvodních minutách udrželi v kontaktu, ale na konci prvního poločasu se propadli do rozhodující 15bodové ztráty. Ta ve druhém poločase narostla až na 20 bodů a Beksa si kontrolovaně dokráčela pro druhý čtvrtfinálový bod. "Zejména ve druhé čtvrtině jsme velmi dobře bránili, dovolili jsme v ní Svitavám jen 12 bodů a to byl klíč k dnešnímu úspěchu," podotkl spokojený pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Za stavu 7:8 se nám povedla první šňůra (12:2), po devíti odehraných minutách jsme poprvé vedli dvouciferně (23:12). Na přelomu úvodních dvou čtvrtin Tuři nastřádali 6 bodů v řadě a zůstávali na dostřel (26:22), nicméně výtečnou defenzívou, několika snadnými koši po ziscích míče v obraně jsme znovu odskočili. Klíčový trhák se nám povedl v závěrečné tříminutovce první půle: od stavu 36:28 jsme ovládli zbývající pasáž této části hry 11:4 a na přestávku jsme šli s 15bodovým polštářem.

"Po poločase jsme byli v dvouciferném vedení a v šatně jsme si řekli, že nechceme připustit to, co včera, kdy jsme vrátili Svitavy do zápasu, když jsme měli vlažnější začátek druhého poločasu," řekl kapitán Radek Nečas. "Bohužel jsme se toho zase nevyvarovali," poukázal na minišňůru 0:5, díky níž se Tuři rychle přitáhli na 10 bodů, "ale po těch dvou minutách jsme navázali na střeleckou potenci z prvního poločasu a dvouciferné vedení jsme si udrželi," doplnil autor 9 bodů, 8 doskoků a 5 získaných míčů!

Úsek od 22. do 29. minuty Beksa ovládla 16:6, zdvojnásobila svůj desetibodový náskok (63:43) a duel zcela kontrolovala.

Pardubičtí měli čtyři dvouciferné střelce. Dušan Pandula nastřádal 16 bodů (dvojky 5/7, trojky 2/3), Dominez Burnett jich přidal 13 (dvojky 5/8, trestné hody 3/4), Lamb Autrey zapsal 11 bodů + 5 asistencí a Jobi Wall, top-skórer Zápasu 1, se i bez trefené trojky (0/2) dostal na 10 bodů (dvojky 4/7, trestné hody 2/2). Fantastická čísla zdobila Radka Nečase, jenž ukončil duel s bilancí 9 bodů + 8 asistencí + 6 získaných míčů!

Tury vedl stejně jako v úterý Hunter Mickelson, autor 16 bodů (dvojky 7/14, trestné hody 2/2), další pivot Jiří Jelínek nastřílel 14 bodů (dvojky 6/8, trestné hody 2/2) a rozehrávač Bryan Smithson zvládl 13 bodů hlavně díky výtečným trojkám (3/3). Klíčové perimetrové muže Romana Marka a Pavla Slezáka jsme ustrážili na 7, resp. 4 bodech (souhrnná střelba z pole 5/15).