18. 10. 2015

Po Ostravě: koučové, Dušan a Adam

Jak hodnotili utkání 3. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Ostravou (70:66) trenéři obou týmů a klíčoví muži z palubovky?

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
„My jsme do zápasu vstoupili tak, jak jsme chtěli, dobrou obranou. Řekli jsme si, že jestli chceme hrát s Pardubicemi slušný výsledek, tak musíme bránit, což jsme v první čtvrtině splnili a hráli jsme na obranné polovině tak, jak jsme si představovali. Ve druhé čtvrtině samozřejmě Pardubice trochu přitvrdily v obraně a začaly všechno přebírat, na to jsme my nemohli najít recept. K tomu se nám nedařilo v útoku a ztratili jsme koncentraci v obraně a Pardubice šly do vedení. Nicméně v druhém poločase klobouk dolů před klukama, protože jsme se hlavně naší dobrou trpělivou hrou v obraně vrátili do zápasu. Pomohly nám i trojky Hookera, který se chytnul ve čtvrté čtvrtině, a šli jsme do vedení. Nicméně Hooker se vyfauloval, což si myslím, že byla dost podstatná věc do koncovky zápasu. Tam potom dle mého soudu rozhodla trojka Walla, ke kterému se šťastně odrazil balon a naše neporozumění při přebírání clon na míč, následně jsme dostali jednoduchý koš a bylo po zápase. Hráli jsme ale dobrou obranu a z naší strany to byl dobrý zápas. Samozřejmě gratuluji Pardubicím k vítězství.“

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):
„Hráli jsme dnes poprvé v hale na Dašické po jednom tréninku. Je to pro nás opět nové prostředí a věděli jsme o kvalitě Ostravy, která má systém založený na hře Adama Číže. Vstupovali jsme do zápasu s tím, že nechceme dovolit jednoduché nájezdy do vnitřního prostoru a chtěli jsme pouštět Číže do našich pivotů. To se nám tak úplně nepodařilo, často jsme ustupovali z pozic na silné straně. Druhý problém z pohledu naší hry vidím na obranném doskoku. Při té síle, kterou máme v dolním postavení, nemůžeme dovolit soupeři tolik útočných doskoků. Na druhou stranu z pohledu obrany bych chtěl vyzdvihnout naši dobrou komunikaci. Udrželi jsme soupeře na nízkém procentu střelby a nenechali jim moc jednoduchých střel a myslím si, že toto nás musí zdobit i do dalších zápasů. Určitě se jedná o cenné vítězství.“

Adam Číž (hráč NH Ostrava):
„Jak už říkal trenér, chceme letos stavět na obraně. To se nám v tomto zápase povedlo. Sice jsme prohráli o čtyři body, ale já bych tam viděl jenom pozitiva. Jsme vlastně nový tým a můžeme se prezentovat tou naší obranou – dostat 70 bodů od Pardubic doma je podle mě výborné. V závěru nám pak chyběla jak zkušenost, tak sehranost. Jak říkal trenér, něco jsme si tam špatně přebrali. Dlouhou dobu jsme také nedokázali dát koš ze hry, pouze ze šestek. To dneska asi ten zápas rozhodlo, ke konci už nám možná i trochu chyběly síly, protože jsme celý zápas dotahovali. Ve druhé čtvrtině nám Pardubice trochu ujely, překvapily nás tím přebíráním. Snažili jsme se dostat míč více pod koš, ale jsme nový tým, máme hodně nových cizinců, takže si to musíme ještě v šatně ujasnit. Ale jak jsem říkal, můžeme být jedině spokojení, je to náš první prohraný zápas, o čtyři body venku, nemáme se za co stydět.“

Dušan Pandula (hráč BK JIP Pardubice):
„Myslím, že naší největší slabinou byl opravdu obranný doskok. Z toho se musíme poučit do dalších zápasů. Je pro nás dobře, že jsme vyhráli, můžeme se od toho odrazit do dalších zápasů a využívat výhody domácího prostředí. Doufám, že to takto půjde i nadále.“