06. 05. 2017

Druhý bod má Děčín

Třetí semifinálové utkání Bekse nevyšlo. Na děčínské palubovce vedla jen chvíli v úvodní čtvrtině, zápas nakonec prohrála o 20 bodů a v sérii ztrácí 1-2. Čtvrté utkání se hraje v neděli.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 74:54
(13:15, 20:14, 19:14, 22:11)

Stav série: 2 - 1

Body: Vyoral 20, Palyza 17, P. Houška 10, Landa 7, Pomikálek 6, Šiška 5, J. Houška 4, Gavenda 3, Bažant 1, Krakovič 1 - Půlpán 10, Pandula 9, Wall 9, Kotas 6, Autrey 6, Burnett 4, Nečas 4, Švrdlík 3, Kohout 2, Potoček 1

Hráč utkání: Lukáš Palyza

Téměř po celé utkání jsme byli pozadu (vedli jsme jen 3 minuty, Děčín 32), přesto jsme byli až do poloviny poslední čtvrtiny ve hře o druhý bod v sérii. Domácí však poté rychlými sedmi body natáhli své vedení z 9 na 16 bodů a koncovku zkontrolovali. "V play-off je jedno, o kolik bodů zápas skončí. Teď je zkrátka stav série 2-1 pro soupeře a my se zkrátka musíme co nejlépe připravit na další zápas," podotkl kouč Levell Sanders. a

Válečníci rychle vedli 7:2, pak jsme v úseku mezi 4. a 10. minutou natáhli naši šňůru na 4:13 (stav 11:15), ovšem přelom první a druhé čtvrtiny vyšel mnohem lépe Děčínu, který díky 11 bodům v řadě - i díky dvěma košům s faulem zkraje druhé části hry (oba zaznamenal Robert Landa) - odskočil do vedení 22:15.

Ve druhé čtvrtině jsme čekali na první body až do 4. minuty, kdy se trefil ze střední vzdálenosti Lamb Autrey.

Bohužel jsme měli velmi rychle problémy s fauly, neboť na startu druhé čtvrtiny měli hned čtyři hráči po dvou osobních chybách (Dominez Burnett, Dušan Pandula, Josef Potoček a Ondřej Kohout). Děčín byl v první půli téměř neustále vpředu, nejvíce o 8 bodů (27:19, 29:21), chvíli před přestávkou nás přitáhl do bližšího kontaktu dvěma přesnými trojkami Lukáš Kotas.

Stejně jako v prvním utkání série, i v první půli Zápasu 2 jsme nedokázali eliminovat aktivitu děčínských hráčů na útočném doskoku: pod naším košem doskočili v úvodní dvacetiminutovce 10 míčů (Jakub Houška 3) a poměr bodů z druhých šancí byl 12 - 3! Ve druhé čtvrtině jsme také ztratili 8 míčů (v první jen 2).

Ve hře nás držely tříbodové pokusy - četnost střel z dálky sice nebyla nijak vysoká, ovšem úspěšnost činila výborných 50% (3/6, domácí jen 2/10).

Ve třetí čtvrtině jsme opět dlouho čekali na první úspěšnou střelu - přišla až po 2,5 minutách díky agresivnímu nájezdu Viktora Půlpána - a na konci 24. minuty Tomáš Vyoral zakončením v přechodové fázi poprvé navýšil rozdíl ve skóre na dvouciferný (42:31). Poměr osobních chyb v polovině třetí čtvrtiny byl 8 - 19, Dominez Burnett, Jobi Wall a Ondřej Kohout hráli s 3 fauly, jen o chvíli později nabral 3. osobní chybu také Kamil Švrdlík.

V 28. minutě se z rychlých protiútoků po našich ztrátách prosadili Tomáš Vyoral s Lukášem Palyzou a rozdíl narostl na 15 bodů (51:36). Předtím jsme měli několikrát smůlu v zakončení zpod koše, kdy míč vypadl z obroučky (Kamil Švrdlík, Radek Nečas). Domácí definitivně rozhodli o zisku druhého semifinálového bodu v polovině závěrečné čtvrtiny, kdy se třikrát po sobě prosadil Lukáš Palyza, jenž 7 body rozjel šňůru svého týmu 12:0.

"Dnešní utkání bylo podobné jako ta předchozí především v tom, že Děčín dominoval na doskoku," poukázal Levell Sanders na převahu v počtu doskoků 45 - 32 (z toho v útoku 17 - 11). "Tím, že nedoskakujeme míče v obraně, nemůžeme těžit z naší přechodové fáze. Útočný doskok soupeře navíc neznamená jen to, že má další šanci na skórování, ale také to, že si jeho hráči více věří. My tedy musíme vprvní řadě zlepšit náš doskok a tím se může celý náš výkon výrazně posunout."