21. 10. 2017

Druhá výhra v NBL

Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku NBL.

KOOPERATIVA NBL, 5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 83:67
(17:17, 21:13, 20:20, 25:17)

Body:
Beksa - Burnett 28, Švrdlík 15, Pandula 14, Kent 11, Walker 8, Nečas 3 (+9 d. + 9 as.), Půlpán 2, Kohout 2 (+9 d.) - Peterson 26 (+9 d.), Mich. Mares 12, Madsen 12 (+8 d.), Raines 9, Tůma 3, Farský 3, Štěrba 2

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 1057

Pardubičtí trenéři vzývali před utkáním s USK rychlejší přechodovou fázi z obrany do útoku a hráči jejich apel vyslyšeli: poměr bodů z protiútoků byl 26:7! Vedli jsme téměř celé utkání (soupeř jen 2,5 minuty), nicméně definitivně jsme zlomili odpor Pražanů až v poslední čtvrtině, kdy jsme natáhli rozdíl ve skóre na maximálních 19 bodů (81:62).

Poprvé jsme odskočili do dvouciferného vedení až v závěru prvního poločasu, kdy Jackson Kent posunul skóre na 38:27. Po 26 minutách jsme byli vpředu dokonce o 16 bodů (57:41), jenže USK stihl v závěru třetí čtvrtiny šňůru 0:9 a znovu se přitáhl do těsnějšího kontaktu. "Škoda, že to nešlo na ještě větší rozdíl, přes 20 bodů, závěr mohl být klidnější," podotkl pivot Kamil Švrdlík.

Náš tým přesto hrál klidnou, kontrolovanou koncovku.

4,5 minuty před koncem zápasu sice Alexander Madsen trojkoval na 71:62, ovšem blíž jsme hosty nepustili. Dokázali jsme zastavit do té doby skvělého Quentina Petersona, na útočné půlce Radek Nečas několikrát skvěle asistoval Dominezovi Burnettovi a Kamilovi Švrdlíkovi - včetně oku lahodící akce alley-oop - a díky šňůře 10:0 jsme dvě minuty před koncem vedli 81:62. "Jsme spokojeni s výsledkem a s předvedenou hrou, ale jen v určitých pasážích," hodnotil duel trenér Tomáš Bartošek.

"Znovu jsme měli v naší hře výpadky, kdy jsme úplně vypadli z tempa, z role. Místo toho, abychom soupeře tak zvaně dorazili, abychom při vedení o 15, 17 bodů překlopili rozdíl nad 20 bodů, tak se to dostalo pod 10 s USK byl stále ve hře. Až na konci čtvrté čtvrtiny, kdy už hostům docházely síly i čas, jsme utkání definitivně urvali pro sebe," doplnil Bartošek.

Statistiky

Ostře sledovaný souboj "dvojek" Domineze Burnetta a Quentina Petersona vyzněl lépe pro rozehrávače Beksy.

Peterson sice dlouho držel svůj tým ve hře - když skóroval hned na startu poslední čtvrtiny, měl u svého jména 26 bodů, přesně polovinu všech bodů svého týmu! Jenže ve zbývajících 9,5 minutách už se neprosadil, několikrát narazil na naši zkonsolidovanou obranu a duel ukončil s bilancí 26 bodů + 9 doskoků (střelba z pole 11/26, trestné hody 3/4).

Dominez Burnett naopak svůj výkon vygradoval s postupujícím časem a nakonec zapsal 28 bodů + 5 doskoků + 4 asistence, s mnohem vyšší úspěšností střelby (z pole 11/15, trestné hody 5/6)!! Navíc měl na útočné polovině hřiště větší podporu od svých spoluhráčů. Kamil Švrdlík nastřádal 15 bodů (z pole 6/9, trestné hody 2/2), Dušan Pandula nastřílel všech 14 bodů ve druhém poločase (trojky 2/4), Jackson Kent přidal 11 bodů.

Samostatnou kapitolou byl výkon kapitána Radka Nečase.
Ve svém 777. utkání v NBL zaznamenal 3 body + 9 doskoků + 9 asistencí!!!