20. 04. 2019

Druhá porážka. A teď domů

Po dvou zápasech na Hané bude Beksa ve čtvrtfinálové sérii s Olomouckem dohánět dvouzápasové manko, neboť po úvodní prohře ztratila i Utkání 2, tentokrát o 11 bodů.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 2:

BK Olomoucko vs. BK JIP Pardubice 102:91
(23:27, 25:19, 27:15, 27:30)

Stav série: 2 - 0

Utkání zlomila v náš neprospěch třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli dvanáctibodovým rozdílem. A propad bohužel pokračoval i na startu poslední části hry, kdy se nám vůbec nedařilo v útoku a v obraně jsme nedokázali zastavit úspěšně trojkující domácí hráče. V 34. minutě Lukáš Palyza posunul vedení svého týmu na 90:66 a Olomoucko v poklidu dovedlo zápas k vítězství. "Odehráli jsme celkem solidní první poločas, ale ve druhém jsme polevili v obraně, což se projevilo na skóre," podotkl trenér Levell Sanders.

Na rozdíl od vstupního zápasu série jsme v první půli skvěle pokryli Lukáše Palyzu, jenž začal dvěma těžkými střelami, které úplně minuly zařízení, a do přestávky neproměnil ani jedinou střelu z pole. I díky tomu jsme po většinu času vedli. V útoku se nám dařilo využívat Ozrena Pavloviče v blízkosti koše, jenž z toho vytěžil rychlých 9 bodů, a na konci 9. minuty úspěšně trojkující Evan Singletary posouval průběžný stav na 16:25 (šňůra 5:14). Jednalo se o naše nejvýraznější vedení v zápase.

Po třinácti minutách jsme ještě byli vpředu o 7 bodů (30:37), jenže střelecký prapor Olomoucka podržel rozehrávač Jure Pelko, jenž začal trojkami 3/3. Závěrečnou šestiminutovku prvního poločasu domácí ovládli poměrem 18:9 (Douglas 7 bodů) a do druhé půle si přece jen nesli mírný náskok.

Třetí část hry se nám však vůbec nepovedla. V prvních čtyřech útocích jsme třikrát ztratili míč (!), jednou nepřesně vystřelili, naopak na druhé straně zářil Dunans. Za čtyři minuty stihl 8 rychlých bodů a 1 asistenci a vynesl svůj tým do klíčového trháku (61:48). Když už se z dálky prosadil Evan McGaughey, okamžitě kontroval taktéž trojkou rozparáděný Dunans. Až na konci třetí čtvrtiny zapsal své první body Lukáš Palyza, a když na začátku poslední čtvrtiny Pelko dvěma trojkami a právě Palyza další přesnou trefou z dálky zvýšili na 90:66, o tom, kdo získá druhý bod v sérii, bylo rozhodnuto. Pasáž od 30. do 34. minuty skončila 17:5. "Domácí dnes byli lepší, nicméně série pokračuje dál. My se teď musíme co nejlépe připravit na třetí zápas," doplnil Ell.

"První poločas byl z naší strany mnohem lepší než druhý. Do něj jsme vstoupili vlažně, nechali jsme Olomoucko, aby si udělalo náskok a pak už ukázalo, jak jsou silným týmem. Nedali nám šanci se dotáhnout," uvedl rozehrávač Viktor Půlpán. A odhodlaně dodal: "Jak už bylo řečeno, hraje se na čtyři vítězné zápasy. My jsme tady chtěli aspoň jedno utkání zlomit v náš prospěch - nepovedlo se, ale hraje se dál. Teď musíme my vyhrát dva zápasy doma."

Zápasy číslo 3 a 4

Na začátku příštího týdne se čtvrtfinálová série přesune do Pardubic.

Utkání číslo 3 je na programu v úterý 23. dubna, zápas číslo 4 o den později, ve středu 24. dubna, vždy od 18 hodin ve Sportovní hale Dašická. Vstupenky můžete zakoupit již nyní na internetu - link do sekce Vstupenky zde.