18. 03. 2017

Druhá porážka s USK

Beksa v hlavním městě nenavázala na předchozí vydařené zápasy a podruhé v sezoně podlehla na palubovce USK Praha, tentokrát 7bodovým rozdílem.

6. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 74:67
(19:15, 11:21, 25:18, 19:13)

Body: Bohačík 24, Feštr 17, Mich. Mareš 11, Madsen 10, Primorac 6, Křivánek 4, Šafarčík 2 - Burnett 14, Wall 13, Pandula 8, Švrdlík 8, Autrey 8, Půlpán 7, Kohout 7, Kotas 2

V úvodních třinácti minutách jsme proměnili jen 9 z třiadvaceti střel z pole a ztráceli jsme 6 bodů (stav 25:19). Rychlou minišňůrou 0:6, k níž jsme si po ziscích v obraně pomohli i prvními dvěma rychlými protiútoky, které pohodlně zakončili Lukáš Kotas s Viktorem Půlpánem, jsme srovnali krok a o chvíli později přesně trojkující Viktor Půlpán natáhl naši šňůru na 0:9. Ve zbývající pasáži první půle jsme výrazně pozvedli střeleckou úspěšnost - trefili jsme 7 z devíti střel z pole - a do druhého poločasu jsme si nesli šestibodový náskok.

Trenér Levell Sanders přesto nebyl úplně spokojen. "Na začátku utkání jsme špatně doskakovali a tím se domácí dostali do hry," poukázal kouč na 8 útočných doskoků sov z první půle. "Pokud jim dáte další pozice a šance v útoku, pak jste v obraně třeba 40 sekund. Na začátku utkání jsme je tak nechali dostat se do utkání a dali jsme jim sebedůvěru, pak už to byl efekt valící se sněhové koule."

Zkraje třetí čtvrtiny jsme za stavu 33:41 mohli jít do dvouciferného vedení, ale minuli jsme tři střely z pole za sebou, naopak domácí rychle trefili dvě trojky (Mareš a Bohačík) a přitáhli se do těsného kontaktu. V 26. minutě Jaromír Bohačík nájezdem a jednou šestkou a po něm Alexander Madsen z protiútoku natáhli šňůru USK na 15:4 a otočili průběžný stav na 48:45. V pravou chvíli přišly trojkové kontry z rukou Dušana Panduly a vzápětí Ondřeje Kohouta - přitom do 28. minuty jsme měli bilanci zpoza tříbodového oblouku jen 1/7.

Závěrečná část hry byla velmi vyrovnaná.

4 minuty před koncem měly oba týmy stejně blízko k vítězství (63:63), tři minuty před koncem také (65:65).

V 38. minutě Jan Křivánek proměnil dva trestné hody, my jsme na druhé straně hřiště dvakrát neúspěšně zakončovali a 83 sekund před koncem tradiční exekutor trestných hodů Jaromír Bohačík posunul rozdíl ve skóre mimo dosah jediného koše (69:65). Ani z následujícího útoku se nám nepodařilo snížit, a když 51 sekund před koncem přesně šestkoval Lukáš Feštr, domácí už hráli kontrolovanou koncovku. Rozhodnou závěrečnou pasáž basketbalisté USK ovládli 9:2.

"Pokud hrajete s USK, musíte být připraveni na bitvu a hrát celých 40 minut. Hrají hodně nájezdů z driblingu a to nutí obranu být ve střehu třeba i 20 sekund. To, co si dnes musíme odnést, je to, že musíme hrát celých 40 minut. Nesmíme mít výkyvy, pak je velmi těžké vyhrát," doplnil Levell Sanders.

Top-skórerem zápasu byl domácí křídelník Jaromír Bohačík, jenž sice proměnil jen 6 z patnácti střel z pole (z toho trojky 3/7), ale opět byl téměř neomylný z čáry trestného hodu (9/10) a vysázel 24 bodů. Velkou podporu měl v Lukáši Feštrovi, autorovi 17ti bodů (trojky 2/4), se čtyřmi fauly dlouho hrající Michal Mareš pomohl svému týmu 11ti body (z pole 5/9).

Beksa měla jen dva dvouciferné střelce. Dominez Burnett nastřádal 14 bodů (z pole 4/12, trestné hody 6/7, +7 doskoků) a Jobi Wall zaznamenal 13 bodů (dvojky 5/8, trestné hody 3/4). Vítězové trefili o 4 trojky více, měli navrch na doskoku (42 - 37) a z šestek vytěžili o 5 bodů více (15/17 - 10/15).