05. 11. 2016

Druhá ligová porážka

Pardubičtí basketbalisté podruhé v letošním ročníku Kooperativa NBL prohráli. V Děčíně nabrali hned v první čtvrtině dvouciferné manko a tuto ztrátu již nevymazali.

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 79:73
(26:14, 14:13, 16:19, 23:27)

Body: Pomikálek 22, Vyoral 22, Šiška 6, Krakovič 6, J. Houška 6, P. Houška 6, Kroutil 5, Landa 4, Bažant 2 - Burnett 20, Autrey 17, Švrdlík 10, Nečas 9, Půlpán 9, Wall 5, Kohout 3

Beksa, oslabena nejen o Dušana Pandulu a Lukáše Kotase, ale nově i o nemocného Davida Škrance, šla do utkání s pěti ligovými porážkami s Děčínem v řadě za sebou a tuhle nepříznivou sérii nezlomila ani dnes.

První čtvrtina patřila Děčínu. Vytvářel si dobré pozice pro zakončení, využil několika brejků a navíc trefil i tři těžké trojky z velké dálky (Vyoral 2, Pomikálek). Právě tito dva hráči potáhli ARMEX k úvodnímu 14bodovému trháku - po devíti minutách byl jejich tým vpředu 24:10. V první polovině druhé části hry rozdíl ve skóre ještě narostl (15. minuta - 37:20), a byť poté domácí téměř 4 minuty neskórovali a JIP nastřílel 6 bodů v řadě, na jednociferný rozdíl se Pardubice dlouho nedostávaly.

Ani zkraje druhého poločasu se nic zásadního nezměnilo. Severočeši dvakrát skórovali snadný koš z protiútoku a ve 24. minutě už vedli 46:29. Útočná produkce Beksy stála do té doby téměř výhradně na Dominezi Burnettovi, jenž měl v polovině třetí čtvrtiny na kontě 14 bodů, ovšem žádný z jeho spoluhráčů ne více než 4 body.

V závěrečné pasáži třetího hracího období se však Beksa vrátila zpět do hry. Větší agresivita v obraně a několik proměněných otevřených střel znamenaly šňůru 5:13, po níž se rozdíl konečně zmenšil pod desetibodovou hranici (29. minuta - 51:44).

Ne však nadlouho - dvouciferné vedení vrátil Děčínu dalekonosnou střelou přes celé hřiště v poslední sekundě třetí čtvrtiny Tomáš Pomikálek.

Beksa přesto závěrečné minuty řádně zdramatizovala. Byť všichni čtyři podkošoví hráči (Jobi Wall, Radek Nečas, Ondřej Kohout a Kamil Švrdlík) hráli od začátku poslední části hry se 4 osobními chybami, i díky dvěma trojkám (Jobi Wall a Viktor Půlpán) se necelé 4 minuty před koncem, po úspěšném nájezdu Domineze Burnetta, přiblížila na čtyřbodový rozdíl (70:66). Navíc po zisku míče v obraně se trojice hráčů hnala do protiútoku, leč nezakončila přesně, Děčín kontroval čtyřmi body a definitivně rozhodl.

"Nepodařil se nám vstup do zápasu. Rychle jsme prohrávali okolo deseti bodů, domácí se dostali do laufu, v první čtvrtině trefili i neuvěřitelné střely. Hráli absolutně v pohodě," uvedl trenér Tomáš Bartošek. "I když jsme se ve druhém poločase zlepšovali a dotáhli jsme se na 4 body, udělali jsme nějaké hloupé chyby, Děčín zase více odskočil a pořád se udržoval ve vedení. My jsme se připravovali na jejich útočný doskok, ale bohužel jsme to nezvládli, v klíčových situacích měli hodně útočných doskoků a to rozhodlo."