16. 04. 2018

Drama pro Beksu, série 2-2

Dílčí mise splněna. Beksa si dokázala vzít zpět alespoň jednu ztracenou výhru z domácí haly a po dnešní vybojovaném vítězství v Ústí n. L. srovnala čtvrtfinálovou sérii na 2-2!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 4:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 89:91
(30:28, 22:23, 19:14, 18:26)

Stav série: 2 - 2

Body: Svejcar 19, Pecka 15, Šotnar 14, Robinson 11, Šmíd 10, Šteffel 10... - Spearman 35, Kent 12, Welsch 10, Švrdlík 9...

Utkání bylo úplně jiné než nedělní Zápas 3: mnohem ofenzivnější. Zatímco v neděli znělo poločasové skóre 30:32, dnes to v 13. minutě bylo 37:42 a do přestávky oba týmy vysázely přes 50 bodů!!! V prvním poločase oba soupeři byli vpředu nejvýše o 6 bodů, ve druhém se Sluneta utrhla až do 10bodového vedení (71:61). Pasáž od 32. do 38. minuty jsme však ovládli 4:20 (!) a vytvořili jsme si rozhodující bodový polštář pro koncovku. "Jsme moc rádi za zisk druhého bodu, čímž jsme vlastně napravili domácí zaváhání z prvního zápasu série," uvedl trenér Tomáš Bartošek.

Sluneta v úvodních minutách trojkovala, co to šlo, a i díky třem trefám z dálky rychle vedla 11:5. Po několika brejcích (byť v technickém zápise tyto body chybí, minimálně 6 bodů z protiútoků jsme v první čtvrtině vytěžili) a třech přesných trojkách jsme se přitáhli do kontaktu a hned z prvního útoku ve druhé části Jackson Kent naší čtvrtou trojkou otáčel na 30:31.

Záhy přišel do hry Josef Potoček a doslova řádil: trojka, tři proměněné trestné hody (po faulu při tříbodovém pokusu) a další trojka nás posunuly k šestibodovému vedení (37:43). To jsme však do přestávky nenavýšili, a nakonec ani neudrželi, ovšem ztráceli jsme jediný bod.

Hned na startu druhého poločasu Slunetu rozehřál Spencer Svejcar, jehož superrychlých 8 bodů (za 80 sekund) znamenalo sedmibodové vedení domácích. Brandon Spearman nás poté přitáhl na 63:61, jenže mezi 25. a 29. minutou jsme minuli devět střel v řadě - zpod koše i z dálky - a David Šteffel, završující šňůru 8:0, dal svému týmu poprvé dvouciferný náskok (71:61). Zatímco ústečtí hráči přidali ve třetí čtvrtině další tři trojky, náš tým ani jedinou.

V 32. minutě dvakrát přesně šestkující Michal Šotnar posunul skóre na kritických 73:65, ale do hry nás vrátila rychlá šňůra 0:10: najíždějící Brandon Spearmen otáčel v 35. minutě na 73:75. Když se rozeběhla 38. minuta, Brandon Spearman pokořil hranici 30 bodů a jeho čtvrtá trojka znamenala navýšení rozdílu ve skóre na 5 bodů - 77:82. Sluneta na druhé straně ztratila míč, naproti tomu Brandon Spearman skóroval i navzdory faulu - 77:85!

Pak se hrálo koš za koš.

Donald Robinson snížil, Jackson Kent kontroval a Michal Šotnar potřetí v zápase trojkoval - 1,5 před koncem 82:87. Mezi čtyři body Jiřího Welsche (střela ze střední vzdálenosti a dva trestné hody) vklínil svoji smeč Ladislav Pecka a 54 sekund před koncem jsme byli 7 bodů v plusu (84:91). oncovku jsme sice vůbec nezvládli bez problémů - faulovaný Eva Singletary proměnil oba trestné hody, poté jsme v přechodové fázi ztratili míč a Michal Šotnar trefil koš s faulem (89:91), ale těsnou výhru už jsme uhájili. "Bylo to velmi náročné utkání. Padalo hodně košů, hrálo se ve vysokém tempu," hodnotil vítězný duel Tomáš Bartošek.

"Na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali o 10 bodů a nevypadalo to s námi dobře. Před závěrečnou čtvrtinou jsme ale ještě dokázali snížit na rozdíl šesti bodů a to nám dodalo sebevědomí i víru, že utkání můžeme otočit, což se nám podařilo. Závěr jsme si sice zkomplikovali, ale jsme moc rádi za zisk vítězství," doplnil pardubický trenér.