06. 01. 2018

Drama až do konce - a výhra!

Pořádné drama se šťastným koncem pro Beksu se hrálo v hlavním městě. Vítězný koš trefil 80 sekund před koncem Scott Martin, pak už jsme USK nedovolili skórovat.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 69:71
(25:19, 15:23, 19:13, 10:16)

Body: Raines 14 (+8 d.), Mareš 14 (+5 as.), Bookert 12, Křivánek 11, Sehnal 10, Tůma 4, Petružela 2, Madsen 2 - Burnett 15 (+10 d.), Martin 15 (+10 d.), Pandula 12 (+4 as.), Švrdlík 8, Nečas 6 (+6 as.), Kohout 6, Kent 5, Půlpán 4

Beksa - v sestavě i s Dominezem Burnettem, jenž sice kvůli nemoci ve čtvrtek a v pátek netrénoval, ovšem pro utkání již byl na omezený herní čas k dispozici - nedopustila na Folimance čtvrtou porážku v řadě (v hale USK prohrála poslední zápas v sezoně 2015/2016 a oba duely v sezoně 2016/2017), ovšem pořádně se zapotila. Pražané celý zápas srdnatě vzdorovali a o výsledku rozhodly až napínavé závěrečné sekundy.

Začátek byl pro nás naprosto strašidelný - za 5 minut jsme inkasovali 19 bodů! Pražané nám v tomto úseku stihli nasypat 5 trojek, z toho 3 rozehrávač Jan Křivánek (v sezoně 22procentní trojkař), a rychle vedli 19:10. "Domácí vstoupili do utkání famózně, měli vysoké procento úspěšnosti střelby," předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek. "Díky bodovému polštáři získali energii a víru, že tenhle zápas mohou uhrát."

Vpředu zůstávali až do 19. minuty, kdy Scott Martin doskočil nepřesný trestný hod Domineze Burnetta a přesnou dvojkou otočil skóre - 35:36. Stejný hráč v závěru poločasu ztrestal zónovou obranu domácích dvěma trojkami po sobě, a tak jsme si nesli do druhé půle mírné vedení. "Hrozně důležité bylo, že jsme nezazmatkovali a trpělivou hrou se vrátili do zápasu," řekl dále Bartošek.

Ve třetí čtvrtině jsme však nastřádali pouhých 13 bodů, i vinou 7 míčových ztrát (body po ztrátách po 3. čtvrtině - 13:4), navíc Dušan Pandula měl 4 osobní chyby a Radek Nečas s Dominezem Burnettem po 3...

Hned na startu poslední části hry Jan Křivánek svými prvními body od svého počátečního trojkobití posunul náskok svého týmu na 6 bodů (61:55). Záhy přišla naše nejlepší pasáž utkání: Dušan Pandula se dvěma trojkami v řadě podílel na šňůře 1:10, kterou jsme stihli za dvě a čtvrt minuty. Náskok jsme opakovaně mohli navýšit, jenže do krátkého úseku jsme nakumulovali několik dalších zcela zbytečných ztrát (v 35. minutě celkem 19!), a tak USK znovu otočil - skórovali Ondřej Sehnal a Cadarian Rains (3 minuty před koncem 69:66).

V koncovce jsme hodně přitlačili v obraně a hodně bojovnosti prokázali i v útoku: faulovaný Dominez Burnett dvěma šestkami a 80 sekund před koncem dopichující Scott Martin opět převalili skóre v náš prospěch (69:71). Pražané pak dvakrát ztratili míč a 14 sekund před koncem poslali na čáru trestného hodu Burnetta, jenž proměnil jen první šestku (69:71).

Po time-outu USK se hra přesunula pod náš koš... a rozhodl Jiří Welsch. Obral o míč driblujícího Ondřeje Sehnala a zbývajících 11 sekund jsme dohráli s míčem pod kontrolou... "Věděli jsme o tom, že nás tu čeká těžké utkání, USK je velmi silný hlavně v domácím prostředí. My jsme už podruhé za sebou velmi dobře bránili, dokázali jsme si pomoci, což se projevilo i v závěru, kdy jsme domácím v posledních dvou minutách nedovolili skórovat, naopak jsme získávali míče a překlopili utkání na svoji stranu," doplnil Bartošek.

Střelba za 2 body:46% (19/41)51% (22/43)
Střelba za 3 body:31% (7/22)46% (6/13)
Trestné hody:62% (10/16)47% (9/19)
Doskoky (z toho útočné):27 (8)45 (12)